Connect with us

Güncel

2017 Devlet Destekli Evlilik Kredisi

Düzenli bir geliri ve ailesinden evlenmek için para yardımı alamayan evlenme hayali kuranlar maddi imkansızlıklar yüzünden evliliklerini bir süre ertelemek zorunda kalıyorlar. Kredi sicil notu bozuk olanlar Devlet Destekli Evlilik Kredisi 2017 Başvurusu yapmaları halinde gerekli şartları sağlamaları koşulu ile evlilik kredisinden yararlanma imkanları bulunmakta. 2016 yılında devletin iki bakanlığı ( Maliye Bakanlığı ve Aile Sosyal Politikalar Bakanlığı ) bir araya gelerek evlenmek isteyen fakat maddi açıdan yetersiz, bankalardan da kredi çekemeyen gençlerin devlet desteği ile evlenmeleri için bir çalışma başlattı. Bu çalışma sonucunda müracat eden ve gerekli koşulları sağlayan gençlere faizsiz kredi imkanı ve bir yıl boyunca da kredi taksitlerini erteleme şansı sunuldu. Devlet Destekli Evlilik Kredisi 2017 Başvurusu halen devam etmekte ve gerekli koşulları sağlayan gençlere bu destek sağlanmakta. Peki bu koşullar neler?

Devlet Destekli Evlilik Kredisi 2017 Başvurusu


2017 Devlet Destekli Evlilik Kredisinden Faydalanmak İçin Koşullar Neler?

En başta belirtilen husus, Türkiye Cumhuriyeti ceza kanunu kapsamında ağır bir ceza almamış olmanız gerekmekte. Yani sabıka kaydınız bir anlamda temiz olmalı. Evlenme tarihi belirlemeden önce şunu unutmayın; evlilik tarihinden önce ki en az 3 yıllık dönem için bankada açtıracağınız çeyiz hesabınıza düzenli şekilde ödeme yapmanız da şart. Yani; bugün evleniyorum, devlet bana evlilik kredisi versin derseniz bu destekten faydalanamıyorsunuz. Ayrıca koşullar arasında, ilk evliliğinizin 27 yaşınızdan önce gerçekleşmesi gerekmekte. Kabaca konuyu toparlarsak; en geç 23 yaşında çeyiz hesabınızı açmalı, herhangi bir sabıka kaydı bulunmamalı ve 3 yıl boyunca açılan çeyiz hesabına düzenli ödemeler yapmalısınız.

Evlilik Kredisi Başvurusu 2017

Koşulların yerine getirilmesi halinde banka aracılığı ile krediden faydalanmak istediğinizi belirtiyorsunuz. Bankaya başvurunuz ilgili bakanlık olan Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığına iletiliyor. Burada detaylı şekilde incelenen başvurunuz onaylandığında, bankaya bir çeyiz hesabı açtırmanız gerekiyor. Çeyiz hesabınıza düzenli olarak aylık yada 3 aylık aralıklarla ödeme yapmanız şart. Miktar olarak ise en az 100 TL en çok 1000 TL yatırabiliyorsunuz. Ayrıca sadece bir defa olmak kaydı ile hesabınıa 1000 TL ile 15000 TL arasında bir miktar yatırma şansınız bulunmakta. Çeyiz hesabınızı başka bankaya taşıma imkanınız olmadığı için banka seçimini iyi belirlemenizde fayda var. Ayrıca açacağınız çeyiz hesabını ortak hesap şeklinde oluşturabilirsiniz. Ve en önemli detay; yılda 3 defa aksayan ödeme sonucu devlet destekli evlilik kredisi imkanınız son bulmuş olacaktır.

Devlet Evlilik Kredisi İçin Ne Kadar Yardım Edecek?

Düzenli olarak en az 3 yıl en fazla 5 yıl boyunca çeyiz hesabınıza para yatırdınız. Devletin katkısı burada ne olacak? Evlilik tarihi itibari ile hesabınızda bulunan birikiminize ek devlet size %20 katkı sağlayacaktır ( 5 Bin Lirayı aşmamak kaydı ile ). Yani hesabınıza 3 yıl boyunca ayda 200 TL yatırdığınızı varsayalım 7.200 ve bir defaya mahsus da 3.000 TL yatırdığınızı göz önünde bulunduralım. Bu durumda hesabınızda 10 Bin Lira gibi bir rakam bulunacak. Bu rakama devlet 2000 TL ekleyecek. Ayrıca eşiniz de ayrı bir hesap açarak bu imkandan yararlanabilir. Bu durumda alacağınız para 4000 TL olacaktır ( aynı koşullar varsayılmıştır ). Devlet Destekli Evlilik Kredisi 2017 Başvurusu için evlilik tarihinizi belirlemeden önce ilgili şartları yerine getirerek yerine getirebilirsiniz.

Advertisement
Yorum eklemek için tıklayın

Güncel

TC Kimlik ile Bankadan Para Çekilir mi?

Son yıllarda teknolojinin gelişmesi ve bankacılık sektörünün teknolojinin en son nimetlerini müşterilerine sunmaları nedeniyle bir çok bankacılık hizmetini çeşitli kanallar üzerinden gerçekleştirmekteyiz. TC kimlik ile para çekme nasıl olur? TC kimlik numaramızı göstererek para çekebilir miyiz detaylar haberimizde.

TC Kimlik ile para çekme


TC kimlik numaramız yani dolayısıyla TC kimliğimiz yanımızda olduğunda banka kartımız yanımızda olmasa bile bankadan para çekebiliriz. Örneğin en yakındaki banka şubenize giderek, kimlik bilgileriniz ile hesabınızdan dilediğiniz tutarı çekebilirsiniz. Ancak kimlik kartı görmek isteyeceklerdir. Kimlik kartınız yanınızda olmadan para çekmeniz mümkün olmayabilir.

TC Kimlik no ile ATM’den Para Çekme

AATM’lerden de bu işlemi yapabilirsiniz. Bildiğiniz üzere ATM karşısına geldiğinizde, ATM’lerin belirli menüleri bulunuyor. Türkçe kartsız işlemler menüsünden TC Kimlik bilgileriniz ile para transferi yapabilir ve hesabınıza gelen parayı çekebilirsiniz. Bankanız bu işlemleri yapabilmeniz ve para çekebilmeniz için sizden ek bilgiler isteyebilir. Örneğin, parayı çekerken size bir SMS gönderip bu işlemi doğrulamanız istenebilir, bu nedenle cep telefonunuzun da yanınızda olması gerekebilir.

Telefon ile gönderilen parayı kartsız çekme


Değerli ziyaretçilerimiz bildiğiniz üzere cep telefonumuz üzerinden de para transfer işlemleri gerçekleştirebiliyoruz. Bu işlemlerin genel adı da CepBank ve Cebe Havale olarak geçiyor. Cebimize gelen parayı da kartsız olarak TC Kimlik numaramız ve gelen SMS şifresi ile çok kolay bir şekilde çekebiliriz.

TC Kimlik ile ATM’den para çekebilmek için herhangi bir banka hesabına ihtiyacınız yoktur. Banka hesabı olan farklı bir kişi sizin cep telefonu numaranıza para ve şifre gönderebilir. Siz bu şifreyi kullanarak ATM’den para çekebilirsiniz. Ayrıca bankada hesabınız var ve kartınızı kaybettiyseniz de ATM’lerin kartsız işlemler menülerini kullanarak kolaylıkla hesabınıza erişebilir ve para çekebilirsiniz.

Devamı

Güncel

2019 Türkcell Kontörlü Hat Fiyatları

2019 Türkcell kontörlü hat fiyatları ne kadar oldu ? Faturasız ön ödemeli ya da halk arasında yaygın bilinen adıyla kontörlü hat fiyatları 2019 yılı için kaç lira oldu, Türkcell yeni sim kart kontörlü hat fiyatları kaç TL tüm detaylarıyla haberimizde.

Türkcell 2019 yılında geçerli olan yeni sim kart alımların da faturasız ya da diğer bir adıyla kontörlü hat fiyatları dönem dönem yeni alınan hattın içerisinde yüklü gelen krediye göre değişmekte. Hemen belirtelim haberimiz içerisinde yer alan fiyatlar bayiilere göre değişiklik gösterebilir ayrıca dönem dönem kota doldurmak isteyen bayiler çok daha düşük fiyatlara kontörlü hat satışı yapmaktalar. Fiyatlardan gördüğünüz üzere kontörlü hat fiyatları içlerinde bir miktar kredi ile gelmelerine rağmen yüksek. Özellikle gençler ve öğrenciler tarafından kontörlü hatların tercih edildiği gerçeğini dikkate alarak GSM operatorlerinin kontörlü hat fiyatları konusunda daha insaflı olmaları gerektiğini düşünmekteyim. En azından Gençler ve öğrenciler için ilgili yaş dilimlerine yönelik sms ve internet kampanyaları yaptıkları gibi kontörlü hat fiyatlarını da düşük tutabilirler.

2019 yılı Türkcell yeni kontörlü hat fiyatları şu şekilde.
Turkcell 5 TL Hediyeli : 41 TL
Turkcell 20 TL Hediyeli : 51 TL

Yukarıda da belirttiğimiz gibi bu fiyatlar kesinlik taşımıyor çünkü yeni hat alımında hatla birlikte gelen kredi oranı fiyatı yükseltebiliyor ya da azaltabiliyor ayrıca bayilerin ay sonu kota doldurma durumları varsa çok daha uygun fiyatlara kontörlü hat satışı yaptıkları oluyor.

Devamı

Güncel

Bankalarda Altın Hesabı Nasıl Açılır?

Uzun vadeli yatırım araçlarından birisi olan Altın sadece günümüzde değil insanlık tarihinin tamamında en önemli,güvenilir ve kazançlı yatırım aracı olmuştur. Altın yatırımı yapacak olan altınları evde biriktirmek yerine bankalarda altın hesabına da yatırabilirler. Peki, Bankalarda altın hesabı nasıl açılır tüm detaylarıyla haberimizde.

Değerli bankaweb.com okurları Altın sadece günümüzün değil tüm dönemlerin en çok kazandıran yatırım araçlarından bir tanesidir. Bu güvenli yatırım aracı sadece yastık altında değil, bankalarda altın hesabı açılarak da kullanılabilir. Bankalar da altın yatırımı için hesap açtıranlar bankaların çeşitli altın hesabı avantajlarından da faydalanılabilir. Bankada bulunan altınlar, düşüşlerden veya yükselişlerden etkilenebilir. Aynı evlerde saklanan altınlar gibi değerlendirilmelidir. Nasıl evde bulunan altının günden güne fiyatı değişiyorsa, bankada bulunan altının da fiyatında değişiklikler meydana gelecektir.

Altın Hesabı Nedir?

Altın fiyatlarındaki düşüş ve yükselişlere bağlı bulunan bir mevduat hesabıdır. Genellikle vadesiz olarak açılabilen altın hesabı, bazı bankalarda vadeli olarak da açılabilmektedir. Vadeli altın hesabından aylık belirli miktarda faiz elde edilir fakat vadesiz altın hesabından her hangi bir gelir elde edilmez. Dikkat edilmesi ve anlaşılması gereken en önemli nokta, altın fiyatlarındaki değişikliklerden olumlu veya olumsuz etkilenmesidir. Bankada bulunan altınlar altın fiyatlarının yükselmesiyle birlikte yükselebilir, altın fiyatlarının düşmesiyle birlikte düşebilir.

Altın Hesabı Nasıl Açılır?

Altın hesabı açmak oldukça kolaydır. Altın hesabı açmak için öncelikle bankaların şubelerine gidilebilir. Mobil bankacılık veya internet bankacılığı kullanılıyorsa, bu hizmetler yardımı ile tek tuşla altın hesabı açmak mümkündür. Ayrıca bazı bankaların ATM’leri de kullanılarak altın hesabı açılabilir.

Daha önce hiçbir bankada hesap açılmamışsa, öncelikle bankalara nüfus cüzdanı ile gidilip hesap açtırılmalıdır. Başvuru için başka bir belgeye ihtiyaç yoktur.

Altın Hesabının Avantajları Nedir?

Bankalarda bulunan altın hesapları sayesinde 7/24 altın işlemleri yapılabilir. Gerek satın alma işlemleri, gerek bozdurma işlemleri kolaylıkça yapılabilir. Eğer vadeli bir altın hesabı açılmışsa, bu altın hesabından gelir elde etmek mümkündür. Günümüzün en önemli sorunlarından biri olan hırsızlığa karşı alınabilecek en mantıklı önlemlerden birisidir. Bankada bulunan altınlar, kaybolma ve çalınma risklerinden tamamen arındırılır.

Evde oluşabilecek deprem, yangın vb. afetlerden etkilenmez ve altın korunma altına alınmış olur. Ayrıca eski ve yeni tarihli altın olaylarına doğal olarak girilmez. Bankalarda her zaman gr hesabı yapılır. Bunların dışında işçilik masrafları, altın satan kişilerin koyduğu kâr miktarlarından etkilenilmez.

Devamı

Öne Çıkanlar