Connect with us

Güncel

2018 Bedelli Askerlik Kredileri

Onbinler tarafından beklenilen bedelli Askerlik düzenlemesinin netleşmesi ile bir çok asker adayı 15.000 TL’lik bedel için kredi arayışına başladı. Bu bedeli kredi kullanarak ödemek isteyen asker adayları şimdiden kredi hesaplamalarına ve aylık ödeyebilecekleri taksitler hakkında bilgi edinmeye başladı. Bedelli Askerlik Kredilerini araştırdık ve konu hakkında derli toplu bir bilgi sunmaya çalışacağoız. Peki en uygun bedelli askerlik kredisi hangi bankada? Hangi bankalar bedelli askerlik kredisi veriyor?

2018 Bedelli Askerlik Kredileri

1993 doğumluları da kapsayan bedelli askerlik kesinleşti. Yaş sınırı 25 olarak belirlenen bedelli askerlik düzenlemesinde bedelli askerlik bedeli olarak 15 bin TL  belirlendi. Peki 15 bin Lira bedelli askerlik ücretini ödemek için kredi çekilmesi halinde bunun geri ödemeleri ne kadar olur? Bedelli askerlik kredisi çeken ne kadar faiz öder? tüm detaylarıyla haberimizin devamında…

En Uygun Bedelli Askerlik Kredisi Hangi Bankada?

Bedelli askerlik kredileri için bir çok bankadan bedelli askerlik kredisi için  hesaplamalar yaptık. 15 bin lira bedelli askerlik kredisi için aylık ödeyeceğiniz taksit tutarı 480 Liraya kadar düşebiliyor. Maksimum 48 aya kadar vade ile kredi kullanabiliyorsunuz. Şu anda kredi faiz oranı en düşük olan bankalar Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank.

2018 Ziraat Bankası Bedelli Askerlik Kredisi Hesaplama

Şu anda en düşük faizle ihtiyaç kredisi veren bankalardan biri Ziraat Bankası. Ziraat Bankası’ndan aylık yüzde 1,67 faiz oranı ile kredisi kullanabilirsiniz. 48 ay taksitle bedelli askerlik kredisi kullanırsanız aylık kredi taksit ödemelerinize 489,43 TL oluyor. Ziraat Bankası’ndan daha düşük bir vade ile kredi kullanmak isteyen bedelli asker adayları 24 ay vade ile 15 bin lira kredi kullanarak ayda 793,43 TL taksit ödeyebilir ya da aynı krediyi 12 ay vadede kullanarak ayda 1.418,74 TL kredi taksiti ödeyebilirler.

2018 Halkbank Bedelli Askerlik Kredisi Hesaplama

Bedelli Askerlik Kredisi için banka kredileri hesaplamalarını haberimiz içerisinde yapmaya devam ediyoruz. Şimdi hesaplama yapacağımız banka bir kamu bankası olan Halkbank. Halkbank aylık % 1,63 ‘ten başlayan faiz oranları ile bedelli askerlik kredisi kullanabileceğiniz bankalardan. Halkbank’tan 48 ay taksitle 15.000 Lira’lık bedelli askerlik kredisi kullanmanız halinde aylık 484,66 TL kredi taksiti ödüyorsunuz. Aynı krediyi 24 ay taksitle kullanmanız durumunda aylık ödemeleriniz 789,12 TL ve 12 ay taksitle kullanmanız durumunda ise 1.414,56 Lira taksit ödemesi yapıyorsunuz. Bu koşullarla en uygun bedelli askerlik kredisi kullanabileceğiniz Halkbank’tan 48 ay taksitle kullanacağınız 15 bin Lira için toplam 23.263,65 TL geri ödeme yapıyorsunuz.

2018 Vakıfbank Bedelli Askerlik Kredisi Hesaplama

Vakıfbank’tan Bedelli Askerlik Kredisi kullanacaklar da aylık % 1,75 faiz oranı ile 48 ay vadeli ve 15.000 TL ‘lik kredilerini kullanabiliyorlar. Vakıfban’tan kullanılacak bu kredinin aylık taksit ödemeleri 499,04 TL oluyor. Daha kısa vadeli kredi kullanmak isteyenler ise Vakıfbank’tan aynı krediyi 24 ay taksitle aylık 802,09 TL ödeyerek ya da 12 ay taksitle aylık 1.427,12 TL ödeyerek kullanabiliyorlar.

2018 Garanti Bankası Bedelli Askerlik Kredisi Hesaplama

Garanti Bankası da Bedelli Askerlik Kredisi kullanabileceğiniz bankalardan biri. Garanti Bankası’ndan 48 taksitle 15 bin TL bedelli kredisi çekerseniz aylık taksit ödemeleriniz 540,93 TL oluyor. Aynı krediyi 24 ay taksitle kullanırsanız aylık kredi taksitleriniz 845,01 TL, 12 ay vade ile kullanırsanız da aylık ödemeleriniz 1.468,33 TL oluyor.

2018 İNG Bank Bedelli Askerlik Kredisi Hesaplama

İNG Bank bedelli askerlik kredisi de tercih edebileceğiniz kredi seçeneklerinden biri. Aylık yüzde 1,74 faizle kredi kullanabileceğiniz İNG Bank ayda 498 TL ödeme ile 48 ay vadeli bedelli askerlik kredisi veriyor. Kullanacağınız 15.000 TL tutarlı kredi için vadeyi 24 ay olarak tercih ederseniz aylık taksitleriniz 801 Lira, 12 ay olarak tercih ederseniz de aylık ödemeleriniz 1.426 Lira oluyor. İşte kredinin detayları;

2018 İş Bankası Bedelli Askerlik Kredisi Hesaplama

İş Bankası’ndan da Bedelli Askerlik Kredisi kullanabiliyorsunuz. İş Bankası’ndan kullanacağınız 15 bin Lira’lık bedelli askerlik kredisi için 48 ay vadede aylık 493,02 TL, 24 ay vadede aylık 804,25 Lira ve 12 ay vadede ise aylık 1.429,22 TL kredi taksiti ödüyorsunuz. İş Bankası’nın aylık kredi faiz oranları kredi kullanacağınız vadeye göre % 1,70 ile % 1,77 arasında değişiklik gösteriyor.

2018 Yapı Kredi Bankası Bedelli Askerlik Kredisi Hesaplama

Yapı Kredi Bankası’nın faiz oranları diğer bankalara göre şu anda biraz yüksek seviyelerde. Yapı Kredi bankasından 48 ay taksitli 15.000 Lira bedelli askerlik kredisi çekerseniz aylık 537,16 TL taksit ödüyorsunuz. Aynı krediyi 24 taksitle çekerseniz ayda 842,77 TL ve 12 ay taksitle çekerseniz de aylık 1.466,21 TL kredi taksiti ödüyorsunuz. Yapı Kredi bankasından 48 ay taksitle kullanacağınız 15 bin TL’lik bedelli askerlik kredisi için toplam 25.783,88 TL geri ödeme yapıyorsunuz.

2018 Akbank Bedelli Askerlik Kredisi Hesaplama

Akbank’tan kullanılacak 48 ay taksitli ve 15 bin Lira bedelli askerlik kredisi için aylık kredi taksitleri 538,42 Lira, 24ay taksitli ve 15 bin Lira bedelli askerlik kredisi için aylık kredi taksitleri 846,12 Lira ve 12 ay vadede ise aylık taksitler 1.471,53 Lira oluyor. Akbank’tan 48 ay taksitle kullanılacak bedelli askerlik kredisi için toplam geri ödeme tutarı 25.843,98 TL oluyor.

Advertisement
Yorum eklemek için tıklayın

Yorum Ekleyin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Güncel

2019 Türkcell Kontörlü Hat Fiyatları

2019 Türkcell kontörlü hat fiyatları ne kadar oldu ? Faturasız ön ödemeli ya da halk arasında yaygın bilinen adıyla kontörlü hat fiyatları 2019 yılı için kaç lira oldu, Türkcell yeni sim kart kontörlü hat fiyatları kaç TL tüm detaylarıyla haberimizde.

Türkcell 2019 yılında geçerli olan yeni sim kart alımların da faturasız ya da diğer bir adıyla kontörlü hat fiyatları dönem dönem yeni alınan hattın içerisinde yüklü gelen krediye göre değişmekte. Hemen belirtelim haberimiz içerisinde yer alan fiyatlar bayiilere göre değişiklik gösterebilir ayrıca dönem dönem kota doldurmak isteyen bayiler çok daha düşük fiyatlara kontörlü hat satışı yapmaktalar. Fiyatlardan gördüğünüz üzere kontörlü hat fiyatları içlerinde bir miktar kredi ile gelmelerine rağmen yüksek. Özellikle gençler ve öğrenciler tarafından kontörlü hatların tercih edildiği gerçeğini dikkate alarak GSM operatorlerinin kontörlü hat fiyatları konusunda daha insaflı olmaları gerektiğini düşünmekteyim. En azından Gençler ve öğrenciler için ilgili yaş dilimlerine yönelik sms ve internet kampanyaları yaptıkları gibi kontörlü hat fiyatlarını da düşük tutabilirler.

2019 yılı Türkcell yeni kontörlü hat fiyatları şu şekilde.
Turkcell 5 TL Hediyeli : 41 TL
Turkcell 20 TL Hediyeli : 51 TL

Yukarıda da belirttiğimiz gibi bu fiyatlar kesinlik taşımıyor çünkü yeni hat alımında hatla birlikte gelen kredi oranı fiyatı yükseltebiliyor ya da azaltabiliyor ayrıca bayilerin ay sonu kota doldurma durumları varsa çok daha uygun fiyatlara kontörlü hat satışı yaptıkları oluyor.

Devamı

Güncel

Bankalarda Altın Hesabı Nasıl Açılır?

Uzun vadeli yatırım araçlarından birisi olan Altın sadece günümüzde değil insanlık tarihinin tamamında en önemli,güvenilir ve kazançlı yatırım aracı olmuştur. Altın yatırımı yapacak olan altınları evde biriktirmek yerine bankalarda altın hesabına da yatırabilirler. Peki, Bankalarda altın hesabı nasıl açılır tüm detaylarıyla haberimizde.

Değerli bankaweb.com okurları Altın sadece günümüzün değil tüm dönemlerin en çok kazandıran yatırım araçlarından bir tanesidir. Bu güvenli yatırım aracı sadece yastık altında değil, bankalarda altın hesabı açılarak da kullanılabilir. Bankalar da altın yatırımı için hesap açtıranlar bankaların çeşitli altın hesabı avantajlarından da faydalanılabilir. Bankada bulunan altınlar, düşüşlerden veya yükselişlerden etkilenebilir. Aynı evlerde saklanan altınlar gibi değerlendirilmelidir. Nasıl evde bulunan altının günden güne fiyatı değişiyorsa, bankada bulunan altının da fiyatında değişiklikler meydana gelecektir.

Altın Hesabı Nedir?

Altın fiyatlarındaki düşüş ve yükselişlere bağlı bulunan bir mevduat hesabıdır. Genellikle vadesiz olarak açılabilen altın hesabı, bazı bankalarda vadeli olarak da açılabilmektedir. Vadeli altın hesabından aylık belirli miktarda faiz elde edilir fakat vadesiz altın hesabından her hangi bir gelir elde edilmez. Dikkat edilmesi ve anlaşılması gereken en önemli nokta, altın fiyatlarındaki değişikliklerden olumlu veya olumsuz etkilenmesidir. Bankada bulunan altınlar altın fiyatlarının yükselmesiyle birlikte yükselebilir, altın fiyatlarının düşmesiyle birlikte düşebilir.

Altın Hesabı Nasıl Açılır?

Altın hesabı açmak oldukça kolaydır. Altın hesabı açmak için öncelikle bankaların şubelerine gidilebilir. Mobil bankacılık veya internet bankacılığı kullanılıyorsa, bu hizmetler yardımı ile tek tuşla altın hesabı açmak mümkündür. Ayrıca bazı bankaların ATM’leri de kullanılarak altın hesabı açılabilir.

Daha önce hiçbir bankada hesap açılmamışsa, öncelikle bankalara nüfus cüzdanı ile gidilip hesap açtırılmalıdır. Başvuru için başka bir belgeye ihtiyaç yoktur.

Altın Hesabının Avantajları Nedir?

Bankalarda bulunan altın hesapları sayesinde 7/24 altın işlemleri yapılabilir. Gerek satın alma işlemleri, gerek bozdurma işlemleri kolaylıkça yapılabilir. Eğer vadeli bir altın hesabı açılmışsa, bu altın hesabından gelir elde etmek mümkündür. Günümüzün en önemli sorunlarından biri olan hırsızlığa karşı alınabilecek en mantıklı önlemlerden birisidir. Bankada bulunan altınlar, kaybolma ve çalınma risklerinden tamamen arındırılır.

Evde oluşabilecek deprem, yangın vb. afetlerden etkilenmez ve altın korunma altına alınmış olur. Ayrıca eski ve yeni tarihli altın olaylarına doğal olarak girilmez. Bankalarda her zaman gr hesabı yapılır. Bunların dışında işçilik masrafları, altın satan kişilerin koyduğu kâr miktarlarından etkilenilmez.

Devamı

Güncel

Kara Liste Sorgulama

Kara liste sorgulama, banka kara liste sorgulama nasıl yapılır, kara listede olup olmadığımı öğrenme, kara listede miyim öğrenme, kara listede olup olmadığımı nasıl öğrenirim ve merkez bankası kara liste sorgulama yöntemleri hakkında bilgiler haberimizde…

Değerli okurumuz hayatınızın bir döneminde ekonomik sıkıntılarınız nedeniyle bankalara olan kredi veya kredi kartı borçlarınızı ödeyememiş ve takibe düşmüş olabilirsiniz. Bankalara olan borçlarınızı ödeyemediğiniz de yasal takibe uğrarsınız ve bankalar sizi sorunlu müşterilerini aldıkları kara listeye dahil edebilirler. Kara listeye dahil edilirseniz uzun bir süre kredi veya kredi kartı gibi bankaların kredili hizmetlerinden yararlanamazsınız. Peki kara listede olup olmadığımı nasıl öğrenirim? Kara liste sorgulama nasıl yapılır? Banka kara liste sorgulama işlemi nasıl yapılır?

Banka Kara Liste Sorgulama Nasıl Yapılır?

Haberimizin hemen başında belirtmeden geçmeyelim bankaların kredi hizmetlerini kullanıyorsanız  borçlarınızın tamamını düzenli olarak gününde ödemek zorunda olduğunuzu unutmamanız gerekiyor. Eğer ki kullandığınız ürünlerin (Krediler, Kredi Kartları, Mevduat Hesapları) ödemelerini gününde yapmıyor, düzensiz ödeme performansı gösteriyorsanız banka siciliniz bozulmaya başlayacaktır. Bu tarz işlemlerin devamında banka borçlarınız yasal takibe düşerse de artık sizin hakkınızda kara liste işlemi başlamış olacaktır. Eğer borçlarınız yasal takibe düşer ve ödeme yapmamaya devam ederseniz kara listeye girmiş olursunuz.  Peki kara listede miyim nasıl öğrenebilirim?

Banka Kara liste sorgulama nasıl yapılır?

Ödeme performanslarınız ve tüm banka ürün kullanım detayları Merkez Bankası tarafından kayıt altında tutulmaktadır. Durum böyle olunca ödeme olumsuzlukları da Merkez Bankası tarafından kayıt altına alınacağından sorun yaşadığınız banka ve diğer tüm bankalar bu kara liste durumunu görecektir. Onun için ödemelerinizi düzenli olarak yapmanız ve kara listeye düşmemek için gayret göstermelisiniz. Eğer ki kara listeye düşerseniz bu durumun altından kalmak seneler sürecektir. Kara liste durumu sanıldığı kadar basit bir durum değildir. Merkez Bankası tarafından tutulan kayıtlar Findeks sistemi ile beraber tüm bankalara aktarılacağı için tüm bankalar tüm sicilinizi görecektir.

Kara listede miyim nasıl öğrenirim?

Kara listede olup olmadığınızı öğrenmenin birden çok yolu olduğunu söyleyelim. Mesela kara listede olup olmadığınızı bir banka başvurusu yaparak anlayabilirsiniz. Başvurunuz ön onaya bile düşmeden anında reddedilecektir. Eğer kara listede olduğunuzdan şüphe duyuyorsanız en yakın bankaya giderek banka çalışanları ile görüşebilir, kredi notunuzu ve kredi sicilinizin durumunu öğrenebilirsiniz. Banka çalışanı sizin kara listede olup olmadığınızı da görecektir. Öğrenmenin en basit ve ücretsiz yolu da budur. Bir diğer yöntem ise kredi notlarımızın kayıt altına alındığı ve tüm bankalar ile paylaşıldığı sistem olan Findeks sistemidir.

Findeks sistemi ile kara liste sorgulama: Eğer ki kredi kartı kullanıyorsanız 8 TL‘lik bir ödeme ile findeks.com üzerinden bankalar ile olan 5 yıllık geçmişinizi sorgulayabilirsiniz. Bankalardaki son 5 yıllık imajınızı findeks sayesinde öğrenebilir ve ücretsiz kara liste sorgulama yöntemlerinden birine başvurabilirsiniz. Aynı zamanda bu işlem sayesinde kredi notunuzu da öğrenebilirsiniz.

Kara listeden nasıl çıkabilirim?

Kara listeden hızlı bir şekilde çıkmak istiyorsanız öncelikle bu duruma düşmenize sebep olan tüm borçlarınızı kapatmanız gerekiyor. Geçmişten kalan borçlarınız varsa bunları sıfırlamadan kara listeden çıkamayacağınızı da unutmamalısınız. Sizin kara listeye girmenize sebep olan bu borçlar tamamen kapanmadan, bankaların sürekli takibi altında olacaksınız. Eğer borçlarınız avukata düştüyse hızlı bir şekilde avukatlar ile iletişime geçerek borçlarınızı ödeme yoluna gidebilirsiniz. Tüm uğraşlarınıza rağmen de kara listeden çıkamıyorsanız kara listede olanlara kredi veren bankalar isimli yazımızı okuyarak detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

Devamı

Öne Çıkanlar