Connect with us

Gündem

Bankalar Neden Bana Kredi Vermiyor?

Bankalar Neden Bana Kredi Vermiyor? Kredi başvurusunda bulunupda olumlu yanıt alamayan veya kredi kartı başvurusu onaylanmayan bir çok başvuru sahibi kredi başvurusu veya kredi kartı başvurusu olumsuz sonuçlanınca Bankalar bana neden kredi vermiyor veya bankadan neden kredi kartıma olumlu sonuç alamadım sorusunun cevabını öğrenmek ve sorunun çözümü konusunda neler yapabileceklerini öğrenmek istiyorlar. Bu haberimiz de kredi veya kredi kartı başvurusu yapıpda bankalar neden kredi vermez ya da neden kredi kartı başvurusunu onaylamazlar? bunların yanıtlarını vereceğiz.

Öncelikle hemen belirtelim ki Bankaların kredi başvurularını onaylamamasının birden fazla sebebi olabilmekte, Ancak kredi veya kredi kartı başvurusu yapan başvuru sahibi bankalar nezdinde kendi durumunu az çok tahmin edebileceğinden aşağıda sıralayacağımız kredi alamama nedenlerinden kendine uygun olanları gidermeye çalışmalısınız. Peki bankaların kredi onayı vermeme ya da kredi kartı onaylamama nedenleri neler olabilir? Bunları maddeler halinde sıralamaya çalışalım…

Değerli bankaweb.com ziyaretçisi Kredi başvurunuzun onaylanmama ya da reddedilme nedeni gelir durumunuzla alakalı olabilmektedir. Bankaya kredi başvurusu yaparken bir gelir beyan etmiş ancak gelirinizi belgeleyememiş olabilirsiniz. Bu durumlarda bankalar kredi başvurunuzu onaylamayabiliyor. Eğer gelirinizi belgeleyebiliyorsanız gelirinizle talep ettiğiniz kredi miktarının uyumlu olup olmadığı konusu da kredi onay sürecinde önemli bir etkendir. Yani aylık geliriniz talep ettiğiniz kredinin taksitlerini rahatlıkla ödeyebilecek düzeyde olması gerekiyor.
Kredi başvurularının onaylanmama nedenlerinden bir diğeri ise daha önce kullandığınız kredilerin ya da kredi kartlarınızın ödeme düzensizliğidir. Eğer daha önceki kredi ya da kredi kartı ödemelerinizde son bir yıl içerisinde 4 ay ve daha fazla gecikme yaşamışsanız bu kötü sicil sizin kredi onayı almanızı zorlaştıracaktır.

Findeks Kredi Notu‘nuzun oluşmamış olması da kredi almakta zorlanan bir çok kişinin yaşadığı problemlerden… Daha önce hiç kredi kullanmamış ve kredi kartı sahibi de olmamış kişilere ilişkin Findeks Kredi Notu oluşturulamıyor. Bu durumda bankalar kişinin kredi kullanabilmesi için aynı işyerinde en az 6 aylık sigortasının olması gerektiğini belirtiyorlar… Findeks Kredi Notu ile alakalı bir diğer sorun da kredi notunuzun düşük olması… Findeks Kredi Notu’nuz sizin geçmiş dönemlerde ödeme performansınıza göre şekilleniyor ve puan olarak hesaplanıyor. Eğer Findeks Kredi Notu‘nuz 1450 ve üzerinde ise bu sizin kredinizi kolayca kullanabileceğinizi gösteriyor. Bu rakamın altına ne kadar çok inerse Kredi Notunuz o oranda kredi kullanımınız da zora girecektir.

Kredi kullanamamanızın bir nedeni de geçmişte yaşadığınız ödeme problemlerinize ilişkin oluşturulan Kara Liste Kaydı da dediğimiz kötü sicil kaydınız olabilir. Daha önce sizin borcunuzdan ya da kefillik durumundan icralık olup idari takibe düşmüşseniz Kredi Kayıt Bürosu‘nda bulunan bu sicil kaydınız kredi kullanmanızın önündeki engeli teşkil edebilir.

Kredi kullanmak istediğinizde eski bir kredinizin devam ediyor olması aslında belli koşulları sağlamanız durumunda engel teşkil etmiyor. Ancak önceki kredinizin taksitlerini zamanında ödemeli ve gelir durumunuz eski kredi taksitleriniz ile yeni kullanacağınız kredi taksitlerinizi de ödeyebileceğiniz düzeyde olmalı.. Yani kullanmak istediğiniz ikinci ya da üçüncü kredi sizin gelirinizle orantılı değilse o zaman bankalar kredi başvurunuza onay vermeyeceklerdir.

Advertisement
Yorum eklemek için tıklayın

Gündem

Ücretsiz Findeks Kredi Notu Öğrenme

Ücretsiz Findeks Kredi Notu Öğrenme sorusu sitemize en çok gönderilen sorulardan birisidir. Bu konu ile ilgili önceki haber ve bilgilendirmelerimize ek olarak bu haberimiz de de findeks Kredi Notu Nasıl Öğrenilir? konusunda açıklayıcı bilgiler vermeye çalışacağız. Findeks Kredi Notu sizin ne kadar kredi kullanabileceğinizi ve krediyi ne kadar kolay kullanabileceğiniz gösteren bir nevi finansal karneniz…

Siz de Findeks Kredi Notumu Öğrenmek İstiyorum diyorsanız size birden fazla yöntemle Findeks Kredi Notunuzu nasıl öğreneceğinizi anlatacağız. Bunun için söylediğimiz gibi birden fazla alternatifimiz var…

Bu alternatiflerin ilki Kredi Kayıt Bürosu tarafından kurulan Findeks internet sitesi. Findeks . Com üzerinden sisteme üye olarak 1 TL’den başlayan fiyatlarla kredi notunuzu öğrenebiliyorsunuz. Findeks‘in resmi sitesi olan www.findeks.com adresi üzerinden üyeliğinizi gerçekleştirdikten sonra kredi kartınızla ödemenizi yapabiliyor ve anında kredi notunuz ile birlikte risk analizlerinizi de görebiliyorsunuz.

Findeks Kredi Notunu öğrenmenin bir diğer yolu ise bankaların internet ya da cep şubeleri.. Bankaların internet ya da cep şubelerine giriş yaptıktan sonra büyük çoğunlukla başvurular bölümü altında göreceğiniz Findeks Kredi Notu Sorgulama linkinden kolayca sorgulamanızı gerçekleştirebiliyorsunuz. Bankalar bu işlem için 5 TL civarında bir ücreti kredi kartınızdan ya da hesabınızdan tahsil ediyorlar..

Findeks Kredi Notunu en kolay ve güvenilir öğrenme yöntemlerinden biri de Findeks ve Turkcell işbirliği ile hayata geçirilmiş olan Findeks Kredi Notu Öğrenme Servisi. Bu servisten yararlanmak için cep telefonunuzun kısa mesaj bölümüne TC Kimlik numaranız boşluk Doğum Yılınızı yazarak 1122 ‘ye gönderebiliyorsunuz. Findeks Kredi Notunuz size en kısa sürede SMS olarak gönderilecektir. Turkcell bu işlem karşılığında sizden 9 TL tahsil edecektir.

Findeks Kredi Notu bankalarla olan tüm ilişkilerimizde bizi temsil eden bir puanlama ya da bir sicil kaydımız.. Bu nedenle de kredi notumuzun çok fazla gerilemesine izin vermeden bütçemize uygun borçlanmalı ve sık sık kredi notumuzu takip ederek sicilimizin bozulmasına izin vermemeliyiz.

Devamı

Gündem

Bağkurlu olan anne süt parası alabilir mi?

Süt parası olarak bilinen diğer adıyla emzirme ödeneği parası bağkurlu olan anneler de alabilir mi detaylarıyla haberimizde. Emzirme parası almak için ilgili şartlara sahipseniz süt parası alabilirsiniz. Bağkurlu anne süt parası alabilir mi sorusu sitemize iletilen sorular arasında bulunuyor. Aynı durum sigortalı bir işte çalışan anneleri de kapsamakta. Bu nedenle süt parası almak için aşağıdaki etkenlere dikkat etmenizde fayda var.

Kimler Emzirme Süt Parası Ödeneği Alabilir?

Eşi yani bayanın kocası sigortalı bir işte çalışsa bile emzirme ödeneği alabilir. Bildiğiniz gibi süt parası için ilgili mevzuata bakıldığında 5510 sayılı kanunun 4. maddesi esas alınıyor. 1. maddenin a ve b bentleri baz alındığında bu sigortalıları kapsayan bilgi mevcuttur. Bakıldığında SSK’lı çalışanlar ile BağKur’lu dediğimiz esnaflar, muhtarlar, çiftçiler ve şirket ortakları emzirme ödeneğinden yararlanacak bireylerdir.

4/c olan devlet memurları ne yazık ki bu kapsama girmiyor. İlgili yasada 01.10.2008 öncesi bağkurlular (4/B) bu parayı alamıyorlardı. Ancak düzenlenen mevzuata göre bu tarihten sonra bağkurlular da emzirme parası yani süt parası alabiliyorlar artık. Aslına bakıldığında doğum parası olarak süt parası adlandırılan bu ödenekten herkesin yararlanması gerekiyor.

Bağkurlu Anne Nasıl Süt Parası Alabilir?

İşte her annenin merak ettiği soruların başında acaba çalışan bağkurlu anne adayı, nasıl süt parası alabilir. Emzirme parası olarak ne kadar bir para verilecek? İşte detaylar

İşinin yada eşinin SSK veya Bağ-Kur’lu olarak sigortalı olması,
Çocuğun sağ olarak dünyaya gelmiş olması,
Sigortalıların doğumdan önceki bir yıl içinde en az 120 gün kısa vadeli sigorta kolları primi bulunması, şartları aranır. Emzirme ödeneği sağ doğum olması şartıyla her bir çocuk için verilmektedir.
Süt parası başvuruları için size en yakın kaymakamlık binasına giderek anne ve çocuğun TC kimlik fotokopisini götürüp, sosyal hizmetlere teslim etmeniz gerekiyor. Sürekli karıştırılan sorulardan biri de emzirme parasının her ay ödenip ödenmemesi. Zira süt parası her ay ödenmez doğum başına olarak verilmektedir. Ne zamanki anne çocuk doğurursa bir defaya mahsus verilmektedir.

Devamı

Gündem

Kolay Kredi Veren Bankalar 2016

Kolay kredi veren bankalar 2016 yılı içerisinde çok fazla detay ile uğraştırmadan, kefil istemeden kolay kredi veren bankalar ile ilgili bilgiler, Kolay kredi veren bankalar hangileri olduğunu haberimizin devamından okuyabilirsiniz.

Bbankacılık sektöründe yaşanan yogun rekabette büyük oranda artarken bankaların kendi aralarında yaşadıkları bu rekabet en çok tüketicilere yaramaktadır. Günümüzde kredi notu yüksek olan kişilerE bankalar kredi verebilmek adına birbirleri ile yarışmaktadır. Özellikle de kredili müşteri sayısı düşük olan bankalar çok daha kolay kredi onayı verebilmektedir. Zaten kredi notu yüksek olan kişilerin kredi ön onayı alması çok kolayken kredi notum düşük diyen kişilerin ise bu konuda biraz daha ısrarcı olmaları gerekmektedir. Sizde kredi başvurum reddedildi diyorsanız öncelikle kolay kredi onayı veren bankalar arasından seçimde bulunmanız işinizi kolaylaştıracaktır. Buna ek olarak kredi başvuru tutarınızı biraz daha düşürdükten sonra tekrar kredi başvuru formu doldurmanız size yardımcı olacaktır.

Kolay kredi veren bankalar arasında ilk sırayı Finansbank almaktadır. Finansbank kredi onayı için aylık gelir belgesi talep etmekte olup bu belgeyi teslim eden kişilere çok daha kolay bir şekilde kredi onayı vermektedir. Yine yeni bankalar arasında yer alan Odeabank ile Şekerbank ihtiyaç kredisi başvurularında daha kolay bir şekilde kredilerin onaylanmasını sağlamaktadır.

Banka sayısının artması ile beraber kolay kredi veren bankalar 2016 yılında artış göstermekle beraber yine de kara listedeyken kredi almak ne yazık ki mümkün değildir. Yani en kolay kredi veren bankalar dahi ne yazık ki kredi onayı konusunda olumsuz karar vermekte olup bu bankaların tek sağladığı kolaylık kredi notu düşük kişilere kredi vermesidir.

[box type=”info” align=”aligncenter” class=”” width=””]Bankalardan kredi kullanmadan önce mutlaka her bankanın şubeleri üzerinden kredi teklifi almayı ihmal etmeyin !![/box]

2016 yılı için  bankalar müşterilerine yeni yeni kredi kampanyaları ile daha iyi hizmet vermeyi hedeflemektedir.2016 yılında bankalar üzerinden rahatlıkla kredi kullanmak istiyorsanız ilk yapmanız gereken tüm bankalarda kredi teklifi alarak karşılaştırma yapmaktır.Böylece öncelik olarak bankalar arasında sizlere en uygun krediyi hangi bankanın vermiş olduğunu bulabilirsiniz.

Diğer bir adım olarakda hangi bankadan kredi kullanacağınıza karar verdikten sonra bankanın size vermiş olduğu kredi kampanyaları arasından seçim yapabilirsiniz.2016 yılında en kolay kredi veren bankaların listesi şu şekildedir.

  • Akbank
  • Yapı Kredi
  • Odeabank
  • Halkbank
  • Finansbank
  • İşbankası
  • Vakıfbank

Bu bankalar üzerinden kolay bir şekilde düşük faiz ve uzun vade oranları ile kredi kullanabilirsiniz.

Devamı

Öne Çıkanlar