Connect with us

Gündem

Bayram Tatilinde Açık Olacak Banka Şubeleri

Bilindiği gibi bu yıl Kurban Bayramı tatili öne alınarak 19 Eylül 2015 Cumartesi, 20 Eylül 2015 Pazar, 21 Eylül 2015 Pazartesi, 22 Eylül 2015 Salı, 23 Eylül 2015 Çarşamba (Arefe Günü), 24 Eylül 2015 Perşembe (Kurban Bayramının 1. Günü), 25 Eylül 2015 Cuma (Kurban Bayramının 2. Günü), 26 Eylül 2015 Cumartesi (Kurban Bayramının 3. Günü), 27 Eylül 2015 Pazar (Kurban Bayramının 4. Günü) tarihlerini de kapsayacak şekilde 9 gün olacak şekilde uzatıldı. Bayram tatilinde bankalar  ve Ptt şubeleri kapalı olacak mı? Bu tarihlerde açık olacak bankalar ve şubeleri hangileri?

Bankalar resmi tatil günlerinde alışveriş merkezi şubeleri, havalimanı şubeleri ve sınır kapısı şubeleri dışındaki tüm şubelerini kapalı tutuyorlar ve tatil günlerinde bankacılık işlemlerinizi gerçekleştiremiyorsunuz. Ancak bankalar bu tatil günlerinde açık olacak şubelerinin listesini tatillerden önce açıklamaktalar. Bu açıklamayı yapan ilk banka Garanti Bankası… İşte bayram tatili boyunca açık olacak ve bankacılık işlemleri yapabileceğiniz Garanti Bankası şubeleri;

Bayram tatili süresinde açık olacak Garanti Bankası alışveriş merkezi şubeleri:

Şehir Şube Çalışma Saatleri
Ankara Ankamall Alışveriş merkezinin çalışma saatine paraleldir.
Ankara Optimum / Eryaman Alışveriş merkezinin çalışma saatine paraleldir.
Ankara Panora Alışveriş Merkezi Alışveriş merkezinin çalışma saatine paraleldir.
Antalya Migros Alışveriş merkezinin çalışma saatine paraleldir.
Antalya Terracıty Alışveriş Merkezi Alışveriş merkezinin çalışma saatine paraleldir.
Denizli Forum Çamlık Alışveriş merkezinin çalışma saatine paraleldir.
İstanbul Cevahir Alışveriş Merkezi Alışveriş merkezinin çalışma saatine paraleldir.
İstanbul İstinye Park Alışveriş merkezinin çalışma saatine paraleldir.
İstanbul Capacity Alışveriş Merkezi Alışveriş merkezinin çalışma saatine paraleldir.
İstanbul Akmerkez Alışveriş merkezinin çalışma saatine paraleldir.
İstanbul İçerenköy Carrefour Alışveriş merkezinin çalışma saatine paraleldir.
İstanbul Ataköy Plus Alışveriş Merkezi Alışveriş merkezinin çalışma saatine paraleldir.
İzmir Mavişehir Alışveriş merkezinin çalışma saatine paraleldir.
İzmir Forum Bornova Alışveriş merkezinin çalışma saatine paraleldir.
Kocaeli Gebze Center Avm Alışveriş merkezinin çalışma saatine paraleldir.

 

Bayram tatili süresinde açık olacak Garanti Bankası havalimanı şubeleri:

Şehir Şube Çalışma Saatleri
Antalya Antalya Dış Hatlar Terminali – 1. Kısım Tüm gün
Antalya Antalya Dış Hatlar Terminali Tüm gün
Antalya Antalya İç Hatlar Terminali Tüm gün
İstanbul Atatürk Havalimanı Tüm gün
İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı 09:00-18:00

 

Bayram tatili süresinde açık olacak Garanti Bankası sınır kapısı şubeleri:

Şehir Şube Çalışma Saatleri
Artvin Sarp Sınır Kapısı 08:00-20:00
Edirne Kapıkule Sınır Kapısı Tüm gün
Edirne Hamzabeyli Sınır Kapısı 08:00-20:00
Şırnak Habur Sınır Kapısı 08:00-20:00

Bayram tatilinde açık bulabileceğiniz bir diğer banka ise Yapı KrediYapı Kredi Bankası da bazı alışveriş merkezlerindeki şubelerini tatillerde açık tutuyor. İşte bayramda açık olacak Yapı Kredi Bankası şubeleri;

Şube Kodu Şube Adı Şehir Şube Tipi Açık / Kapalı Cumartesi Pazar
820 Mavişehir İzmir Perakende Açılış saati
Kapanış saati
Açık
12:00
17:00
Kapalı
729 Forum Mersin AVM Mersin Perakende
Uydu
Açılış saati
Kapanış saati
Açık
10:00
20:00
Kapalı
761 REAL-İzmit Kocaeli Perakende
Uydu
Açılış saati
Kapanış saati
Açık
10:00
21:30
Açık
10:00
21:30
683 Carrefour İstanbul Perakende
Uydu
Açılış saati
Kapanış saati
Açık
10:00
21:30
Açık
10:00
21:30
1249 Akasya AVM İstanbul Perakende
Uydu
Açılış saati
Kapanış saati
Açık
10:00
21:30
Açık
10:00
21:30
1144 Cevahir AVM İstanbul Perakende
Uydu
Açılış saati
Kapanış saati
Açık
10:00
21:00
Açık
10:00
21:00
677 Akmerkez İstanbul Perakende Açılış saati
Kapanış saati
Açık
10:00
21:00
Açık
12:00
21:00
Advertisement
Yorum eklemek için tıklayın

Gündem

Ücretsiz Findeks Kredi Notu Öğrenme

Ücretsiz Findeks Kredi Notu Öğrenme sorusu sitemize en çok gönderilen sorulardan birisidir. Bu konu ile ilgili önceki haber ve bilgilendirmelerimize ek olarak bu haberimiz de de findeks Kredi Notu Nasıl Öğrenilir? konusunda açıklayıcı bilgiler vermeye çalışacağız. Findeks Kredi Notu sizin ne kadar kredi kullanabileceğinizi ve krediyi ne kadar kolay kullanabileceğiniz gösteren bir nevi finansal karneniz…

Siz de Findeks Kredi Notumu Öğrenmek İstiyorum diyorsanız size birden fazla yöntemle Findeks Kredi Notunuzu nasıl öğreneceğinizi anlatacağız. Bunun için söylediğimiz gibi birden fazla alternatifimiz var…

Bu alternatiflerin ilki Kredi Kayıt Bürosu tarafından kurulan Findeks internet sitesi. Findeks . Com üzerinden sisteme üye olarak 1 TL’den başlayan fiyatlarla kredi notunuzu öğrenebiliyorsunuz. Findeks‘in resmi sitesi olan www.findeks.com adresi üzerinden üyeliğinizi gerçekleştirdikten sonra kredi kartınızla ödemenizi yapabiliyor ve anında kredi notunuz ile birlikte risk analizlerinizi de görebiliyorsunuz.

Findeks Kredi Notunu öğrenmenin bir diğer yolu ise bankaların internet ya da cep şubeleri.. Bankaların internet ya da cep şubelerine giriş yaptıktan sonra büyük çoğunlukla başvurular bölümü altında göreceğiniz Findeks Kredi Notu Sorgulama linkinden kolayca sorgulamanızı gerçekleştirebiliyorsunuz. Bankalar bu işlem için 5 TL civarında bir ücreti kredi kartınızdan ya da hesabınızdan tahsil ediyorlar..

Findeks Kredi Notunu en kolay ve güvenilir öğrenme yöntemlerinden biri de Findeks ve Turkcell işbirliği ile hayata geçirilmiş olan Findeks Kredi Notu Öğrenme Servisi. Bu servisten yararlanmak için cep telefonunuzun kısa mesaj bölümüne TC Kimlik numaranız boşluk Doğum Yılınızı yazarak 1122 ‘ye gönderebiliyorsunuz. Findeks Kredi Notunuz size en kısa sürede SMS olarak gönderilecektir. Turkcell bu işlem karşılığında sizden 9 TL tahsil edecektir.

Findeks Kredi Notu bankalarla olan tüm ilişkilerimizde bizi temsil eden bir puanlama ya da bir sicil kaydımız.. Bu nedenle de kredi notumuzun çok fazla gerilemesine izin vermeden bütçemize uygun borçlanmalı ve sık sık kredi notumuzu takip ederek sicilimizin bozulmasına izin vermemeliyiz.

Devamı

Gündem

Bağkurlu olan anne süt parası alabilir mi?

Süt parası olarak bilinen diğer adıyla emzirme ödeneği parası bağkurlu olan anneler de alabilir mi detaylarıyla haberimizde. Emzirme parası almak için ilgili şartlara sahipseniz süt parası alabilirsiniz. Bağkurlu anne süt parası alabilir mi sorusu sitemize iletilen sorular arasında bulunuyor. Aynı durum sigortalı bir işte çalışan anneleri de kapsamakta. Bu nedenle süt parası almak için aşağıdaki etkenlere dikkat etmenizde fayda var.

Kimler Emzirme Süt Parası Ödeneği Alabilir?

Eşi yani bayanın kocası sigortalı bir işte çalışsa bile emzirme ödeneği alabilir. Bildiğiniz gibi süt parası için ilgili mevzuata bakıldığında 5510 sayılı kanunun 4. maddesi esas alınıyor. 1. maddenin a ve b bentleri baz alındığında bu sigortalıları kapsayan bilgi mevcuttur. Bakıldığında SSK’lı çalışanlar ile BağKur’lu dediğimiz esnaflar, muhtarlar, çiftçiler ve şirket ortakları emzirme ödeneğinden yararlanacak bireylerdir.

4/c olan devlet memurları ne yazık ki bu kapsama girmiyor. İlgili yasada 01.10.2008 öncesi bağkurlular (4/B) bu parayı alamıyorlardı. Ancak düzenlenen mevzuata göre bu tarihten sonra bağkurlular da emzirme parası yani süt parası alabiliyorlar artık. Aslına bakıldığında doğum parası olarak süt parası adlandırılan bu ödenekten herkesin yararlanması gerekiyor.

Bağkurlu Anne Nasıl Süt Parası Alabilir?

İşte her annenin merak ettiği soruların başında acaba çalışan bağkurlu anne adayı, nasıl süt parası alabilir. Emzirme parası olarak ne kadar bir para verilecek? İşte detaylar

İşinin yada eşinin SSK veya Bağ-Kur’lu olarak sigortalı olması,
Çocuğun sağ olarak dünyaya gelmiş olması,
Sigortalıların doğumdan önceki bir yıl içinde en az 120 gün kısa vadeli sigorta kolları primi bulunması, şartları aranır. Emzirme ödeneği sağ doğum olması şartıyla her bir çocuk için verilmektedir.
Süt parası başvuruları için size en yakın kaymakamlık binasına giderek anne ve çocuğun TC kimlik fotokopisini götürüp, sosyal hizmetlere teslim etmeniz gerekiyor. Sürekli karıştırılan sorulardan biri de emzirme parasının her ay ödenip ödenmemesi. Zira süt parası her ay ödenmez doğum başına olarak verilmektedir. Ne zamanki anne çocuk doğurursa bir defaya mahsus verilmektedir.

Devamı

Gündem

Kolay Kredi Veren Bankalar 2016

Kolay kredi veren bankalar 2016 yılı içerisinde çok fazla detay ile uğraştırmadan, kefil istemeden kolay kredi veren bankalar ile ilgili bilgiler, Kolay kredi veren bankalar hangileri olduğunu haberimizin devamından okuyabilirsiniz.

Bbankacılık sektöründe yaşanan yogun rekabette büyük oranda artarken bankaların kendi aralarında yaşadıkları bu rekabet en çok tüketicilere yaramaktadır. Günümüzde kredi notu yüksek olan kişilerE bankalar kredi verebilmek adına birbirleri ile yarışmaktadır. Özellikle de kredili müşteri sayısı düşük olan bankalar çok daha kolay kredi onayı verebilmektedir. Zaten kredi notu yüksek olan kişilerin kredi ön onayı alması çok kolayken kredi notum düşük diyen kişilerin ise bu konuda biraz daha ısrarcı olmaları gerekmektedir. Sizde kredi başvurum reddedildi diyorsanız öncelikle kolay kredi onayı veren bankalar arasından seçimde bulunmanız işinizi kolaylaştıracaktır. Buna ek olarak kredi başvuru tutarınızı biraz daha düşürdükten sonra tekrar kredi başvuru formu doldurmanız size yardımcı olacaktır.

Kolay kredi veren bankalar arasında ilk sırayı Finansbank almaktadır. Finansbank kredi onayı için aylık gelir belgesi talep etmekte olup bu belgeyi teslim eden kişilere çok daha kolay bir şekilde kredi onayı vermektedir. Yine yeni bankalar arasında yer alan Odeabank ile Şekerbank ihtiyaç kredisi başvurularında daha kolay bir şekilde kredilerin onaylanmasını sağlamaktadır.

Banka sayısının artması ile beraber kolay kredi veren bankalar 2016 yılında artış göstermekle beraber yine de kara listedeyken kredi almak ne yazık ki mümkün değildir. Yani en kolay kredi veren bankalar dahi ne yazık ki kredi onayı konusunda olumsuz karar vermekte olup bu bankaların tek sağladığı kolaylık kredi notu düşük kişilere kredi vermesidir.

[box type=”info” align=”aligncenter” class=”” width=””]Bankalardan kredi kullanmadan önce mutlaka her bankanın şubeleri üzerinden kredi teklifi almayı ihmal etmeyin !![/box]

2016 yılı için  bankalar müşterilerine yeni yeni kredi kampanyaları ile daha iyi hizmet vermeyi hedeflemektedir.2016 yılında bankalar üzerinden rahatlıkla kredi kullanmak istiyorsanız ilk yapmanız gereken tüm bankalarda kredi teklifi alarak karşılaştırma yapmaktır.Böylece öncelik olarak bankalar arasında sizlere en uygun krediyi hangi bankanın vermiş olduğunu bulabilirsiniz.

Diğer bir adım olarakda hangi bankadan kredi kullanacağınıza karar verdikten sonra bankanın size vermiş olduğu kredi kampanyaları arasından seçim yapabilirsiniz.2016 yılında en kolay kredi veren bankaların listesi şu şekildedir.

  • Akbank
  • Yapı Kredi
  • Odeabank
  • Halkbank
  • Finansbank
  • İşbankası
  • Vakıfbank

Bu bankalar üzerinden kolay bir şekilde düşük faiz ve uzun vade oranları ile kredi kullanabilirsiniz.

Devamı

Öne Çıkanlar