Ana Sayfa Evde Bakım Maaşı EKİM 2016 EVDE BAKIM MAAŞI YATAN İLLER LİSTESİ

EKİM 2016 EVDE BAKIM MAAŞI YATAN İLLER LİSTESİ

3100
8


Ekim 2016 evde bakım maaşı yatan iller listesi bu ay da her ay olduğu gibi haberimizden takip edebilceksiniz. Evde bakım maaşı yatan iller kategorisinde yayınlanan ve yayınlanacak haberlerimiz siz okurlarımıza dogru ve güncel bilgiler ile Bakım paralarının ilinizde ne zaman yattığını duyurmaya devam edeceğiz.

Değerli bankaweb.com evde bakım maaşı alan okurlarımiz Ekim 2016 evde bakım maaşları evde bakım maaşı alanların hesaplarına yatmaya başladıkça sitemizde yer alacak haberlerimizde evde bakım maaşlarının yattığı illeri haberleştirerek, Ekim ayı için bu haberimizi güncelleyerek güncel evde bakım maaşı yatan illerin isimlerini siz evde bakım parası alan okurlarımıza duyuracağız. Bildiğiniz gibi bazı iller de bazı aylarda gecikmeler yaşansa da evde bakım maaşları genellikle ayın ikinci haftası itibari ile yatmaya başlamakta. Bu ay yani Ekim ayı içerisinde yatacak olan evde bakım maaşlarının da ayın ikinci haftası başlayacağını tahmin etmekteyiz. Elbetteki bunun geçmiş aylarda yatma düzenine göre bir tahmin olduğunu anımsatmak isteriz. Değerli okurlarımız bakım maaşı alıyorsanız ve ilinizde bakım maaşlarının bakım parası alanların hesaplarına yatıp yatmadığını merak ediyorsanız sitemizi ve haberimizi takip ederek Ekim 2016 evde bakım maaşları yatan illeri ögrenebilirsiniz. Bakım maaşları normal seyrinde yatmaya başlarsa ayın ikinci haftası başlayacagını haberimiz içerisinde değinmiştik, bildiğiniz üzere Eylül ayında Kurban bayramı öncesinde bir çok il de bakım paraları bayram öncesinde yatmıştı umuyoruz ki ayın ilk yarısı gelmeden bir çok ilimizde hesaplara bakım paraları yatmış olur.

Ekim ayı evde bakım paralara hesaplara yatmaya başlağında yatan illerin isimleri hemen aşağıda yer alan başlığın alt kısmında liste halinde yer alacak.

EKİM 2016 EVDE BAKIM MAAŞI YATAN İLLER LİSTESİ

Evde Bakım Maaşı Yatan iller Ekiml 2016 – http://bankaweb.com
1- Tokat  18- İstanbul  35- Giresun
2- Antalya  19- Kocaeli  36- Diyarbakır
3- Amasya  20- Zonguldak  37- Osmaniye
4- Hatay  21- Muğla  38- Kütahya
5- Bilecik  22- İzmir  39- Samsun
6- Balıkesir  23- Gaziantep  40- Mardin
7- Malatya  24- Kırıkkale  41- Karabük
8- Afyon  25- Aydın  42- Yozgat
9- Erzurum  26- Eskişehir  43- Ordu
10- Rize  27- Kırklareli  44- Kayseri
11- Kırşehir  28- Sakarya
12- Bursa  29- Uşak
13- Sivas  30- Şanlıurfa
14- Denizli  31- Tekirdağ
15- Ankara  32- Manisa
16- Mersin  33- Karaman
17- Konya  34- Adana

Değerli okurumuz Evde bakım maaşı almaktaysanız ve haberimiz içerisinde yer alan bakım maaşı yatan illerin olduğu listede kendi ilinizi göremiyorsanız ilinizde evde bakım parası yatmışsa yorumlarda belirterek, evde bakım paralarının İlinizde yattığını duyurabilirsiniz.

Ekim ayı bakım maaşı ne zaman yatar?

Değerli okurlarmız bu soru ay başı ve ay içerisinde evde bakım parası alanlarca sitemize sorulan soruların başında geliyor, biz geçmiş aylarda yatma periyodu doğrultusunda bu ay da maaşların ikinci hafta itibari ile yatacağını tahmin etmekteyiz. Olaganüstü durumların olmadığı koşullarda maaşlarınız hesaplarınıza hemen hemen geçmiş aylarda yattığı tarihlerde yatmaktadır. Geçmiş aylarda hangi günler ilinizde maaşlarınız yatmışsa 1-2 gün önce veya 1-2 gün sonra yatabilir, bu tarihi banka hesabınızdan kontrol ederek yatacak günü sizde tahmin edebilirsiniz.

Haberimizin güncellemesi ve evde bakım parası yatan illerin listesi ile ilgili, ilinizde ne zaman maaşınızın yatacağı ile ilgili sorularınız için aşağıda yer alan bilgilendirmemize dikkate almanızı rica ediyoruz.

 1. Güncellemeler yeni yatan il bilgisi geldikce yapılmaktadır. Her hangi bir yeni yatan il bilgisi ulaşmadığı zaman güncellemeler sadece günlük olarak yapılmakta…
 2. “neden yatmadı” bu sorunun yanıtını alabileceğiniz tek yer ilinizdeki sosyal hizmetlerdir. Neden yatmadığı sorusuna sosyal hizmetler dışında hiç biryerden yanıt alamazsınız…
 3. Evde bakım maaşlarının tüm illerde aynı anda yatmadığını ve hatta aynı il de ilçeler arasında saat ve bazen gün farklılıklarını olduğunu anmsatmak istiyoruz.

SIKÇA SORULAN SORULAR

Evde Bakım Parası Almak İçin Şartlar Nelerdir?

 • Ağır engelli olduğu belirtilen sağlık kurulu raporu
 • Bakıma muhtaçlık kriterlerinin olması
 • Gelir kriterlerine uygun olması

Evde Bakım Parası Nasıl Alınır?

Evde bakım parası almak isteyen vatandaşlar yukarıda saymış olduğumuz 3 ana kriteri tespit ettirerek belgelemesi gerekmektedir. Daha sonra aşağıda bulunan evde bakım maaşı başvurusu yapmak için gerekli belgeler ile beraber Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nın il müdürlüklerine müracaat etmeleri gerekmektedir.

Evde Bakım Parası Kimlere Verilmektedir?

Evde bakım parası / maaşı üveyler de dahil olmak üzere bakıma muhtaç engellinin; eşi, çocukları ile çocuklarının eşleri, ana ve babası ile bunların ana ve babası, torunları ile torunlarının eşleri, kardeşleri ile kardeşlerinin eşleri, kardeşlerinin çocukları ile kardeş çocuklarının eşleri, eşinin ana ve babası, eşinin kardeşleri, eşinin kardeşlerinin eşleri ile çocukları, amcaları ve amcalarının eşleri, amca çocukları ile bunların eşleri, halaları ile halalarının eşleri, hala çocukları ile bunların eşleri, dayıları ve dayılarının eşleri, dayı çocukları ile bunların eşleri, teyzeleri ve teyzelerinin eşleri, teyze çocukları ile bunların eşlerinin engellinin bakımını sağlaması durumunda verilmektedir.

2016 – 2017 Evde Bakım Maaşı Miktarları

 • 2016 yılı ilk altı ayı için: 888.69 tl
 • 2016 yılı ikinci altı ayı için: 924.73 tl
 • 2017 yılı için ilk altı ay için: 952.47 tl
 • 2017 yılı ikinci altı ayı için: 990.57 tl oldu.

BANKAWEB.COM

8 YORUMLAR

   • Sevgili deniz 8 “inci ayda evrakları teslim ettim 2 .3 ay içerisinde hesaba yatar denildi geçen hafta bir zarf geldi onaylanmıştır diye bu ay yatmamış demekki bi de denizciğim bu ay yatmadıysa peki sizce önümüzdeki ay yatarsa bir aylıkmı yoksa 8 inci aydan bu yana mı yatar yoksa bir maaş mı yansır gönderilen zarfta 4 ekimde onaylanmış tarihi yazıyor ve bide tam olarak ne yatıyor denizciğim bilgilendirebilirmisin

 1. Sevgili deniz 8 “inci ayda evrakları teslim ettim 2 .3 ay içerisinde hesaba yatar denildi geçen hafta bir zarf geldi onaylanmıştır diye bu ay yatmamış demekki bi de denizciğim bu ay yatmadıysa peki sizce önümüzdeki ay yatarsa bir aylıkmı yoksa 8 inci aydan bu yana mı yatar yoksa bir maaş mı yansır gönderilen zarfta 4 ekimde onaylanmış tarihi yazıyor ve bide tam olarak ne yatıyor denizciğim bilgilendirebilirmisin

Comments are closed.