Connect with us

Kredi Kartları

Finansbank Kredi Kartı Başvurusu

Finansbank kredi kartı CardFinans başvurusu nasıl yapılır ?

Finansbank kredi kartı CardFinans başvurusu nasıl yapılır ? Finansbank kredi kartı başvurusu nerelere yapılır, Finansbank Card Finans başvurusunda aranan kriterler nelerdir? Tüm bunlara haberimiz de yanıt vermeye çalışacağız.

Finansbank,  Card Finans markası altında Finansbank müşterilerine kredi kartı hizmeti sunmaktadır. Card Finans Finansbank’ın müşterilerine sunduğu kredi kartı markasıdır. CardFinans kredi kartı ”CardFinans Bizce Mümkün İşareti “ olan 800′ü aşkın üye markanın, 70.000′den fazla alışveriş noktasında; özel indirimler, taksitler, avantajlar ve hizmetler sunan bir kredi kartıdır.

Finans Bank’ın CardFinans özelliklerini taşıyan kredi kartları şunlardır.

  • CardFinans Classic/Gold/Platinum CardFinans GO ClubFinans E-CardFinans (Sanal Kart) Ortak Markalı Kartlar CardFinans kredi kartı Visa ve Mastercard logosunu taşıyan her yerde kullanılabilir.
  • CardFinans’a özel taksit ve indirim yapan yerlerde avantajlı alışveriş imkânları sağlar.
  • CardFinans kullanıcıları Kredi kartlarını kullanırken yaptıkları harcamalardan para puan kazanırlar ve bu kazandıkları para puanları CardFinans üye işyerlerinde, alışveriş merkezlerinde kullanabilirler.

Kazanılan para puanlar şuralarda kullanılabilir:

Kazandığınız Para Puanları; CardFinans üye işyerlerinde harcama yaparken, Para Puan Yükle Konuş hizmetimiz sayesinde SMS ile cep telefonunuza TL yükleme yaparken, Dilediğiniz havayolu şirketinden bedava uçak bileti alırken, Varan Turizm’den bedava otobüs bileti alırken kullanabilirsiniz.

Finansbank kredi kartı CardFinans başvurusu nasıl yapılır ?

Peki, bu özelliklere sahip ve alışverişlerimizde hayatımızı kolaylaştıran CardFinans’a kimler başvurabilir:

CardFinans başvurusu yapmak için 18 yaşını doldurmanız ve düzenli gelir sahibi olmanız yeterlidir. Diğer yandan eğer 18-26 yaş arası üniversite öğrencisiyseniz veya çalışıyorsanız, talebiniz CardFinans GO başvurusu olarak değerlendirilir Böylece CardFinans GO kredi kartının gençlere yönelik çeşitli avantajlarından faydalanabilirsiniz.

Finans Bank’ın internet sitesinde verdiği bilgilere göre CardFinans Başvurusu yapmak için aşağıda yer alan belgelere ihtiyacınız olacak.

Bankaya başvuru yapmaya gitmeden önce sizden talep edilen belgelerinizi hazırlamanız işlemlerinizin daha hızlı olmasını ve başvurunuzun olumlu ve hızlı olmasını sağlayacaktır.

  • CardFinans başvuru formu (tüm Finansbank Şubelerinden temin edebilirsiniz)
  • Nüfus cüzdanı veya pasaportunuzun fotokopisi
  • Gelir belgenizin fotokopisi
  • Adresinizin doğruluğunu belirten aşağıdaki belgelerden herhangi birinin fotokopisi veya elektronik görüntüsü. Yerleşim yeri (ikametgâh) belgesi, Başvuru sahibi adına düzenlenmiş elektrik, su, doğalgaz, telefon gibi abonelik gerektiren bir hizmete ilişkin olan ve işlem tarihinden önceki üç ay içinde düzenlenmiş bir adet fatura, Herhangi bir kamu kurumu tarafından verilen belge.
  • Nüfus Cüzdanı fotokopisi veya noter tasdikli suret ve ikametgâh belgesi Finansbank müşterilerinden talep edilmemektedir.
  • T.C. vatandaşı olanlar CardFinans’a başvurmak için kefil göstermeleri gerekmez. Ancak Yabancı uyruklu olanlar için kefil göstermek zorunludur.

Başvurunuz sırasında veya kartınızı alıp kullanmaya başladıktan sonra bir yakınınız için ek kart talep edebilirsiniz Ek kart talep etmek için Asıl kart hamilince, ek kart hamili adına eksiksiz olarak doldurulmuş, asıl kart ve ek kart hamilince imzalanmış başvuru formu ile şubenize başvurmanız gerekmektedir.

Asıl kart limitinizin belirlediğiniz bölümünü ek kart limiti olarak tanımlatabilirsiniz. CardFinans’a sahip olmak için bankanın internet sitesi üzerinden de başvurabilirsiniz.

Kredi kartı başvurunuzu yaptıktan yaklaşık 1-2 hafta sonra başvuru sonucunuz belli olacaktır ve sonuç ile ilgili banka tarafından bilgilendirilmiş olacaksınız.

Eğer başvuru sonucunuz olumlu ise Banka kredi kartınızı kurye aracılığı ile size ulaştıracaktır.

Bu noktada Kuryenin kartınızı size ulaştırmasında gecikme yaşanmaması için mesai saatleri içerisinde bulunacağınız bir adresinizi kart teslim adresi olarak belirtmiş olmanız kredi kartınızın elinize daha erken ulaşmasını sağlayacaktır.

Eğer kredi kartının kurye tarafından ulaştırılmasında bir gecikme yaşanıyor ise Kurye firması ve bankanız ile irtibat kurarak adres bilgilerinizi doğrulatın ve mümkün ise adreste bulunduğunuz zaman dilimini belirtin. Zaman dilimi belirtirken hafta içi tüm gün, öğleden önce, öğleden sonra gibi dilimleri belirtmeniz bu dilimler içerisinde adreste bulunmanız kuryenin kartı size daha hızlı ulaştırmasını sağlayacaktır…

Haber’in özeti: Finansbank kredi kartı Card Finans, CardFinans başvuru sonucu öğrenme, CardFinans başvurusu yapmak

Advertisement
Yorum eklemek için tıklayın

Yorum Ekleyin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Kredi Kartları

Ev Hanımlarına Özel Kredi Kartı

Ev hanımlarına özel kredi kartı veren bankalar. Geçmiş yıllar da bankalar müşterilerine daha geniş imkanlar dahilinde kredi ve kredi kartı verebiliyordu ancak son yıllarda hükümetlerin yapmış olduğu yasal düzenlemelerle bu durum biraz değişti. Artık banka müşterilerinin sicili ne kadar iyi olursa olsun, kredi kartı almaları hususunda bazı kısıtlamalar ve yasal düzenlemeler getirildi. Kısacası  kredi kartı alabilmek ve kullanabilmek eskiye nazaran biraz daha zorlaştı diyebiliriz. Ancak bazı bankalar sicilin yeterli görüldüğü durumlarda müşterilerine kredi kartı sağlayabiliyor. Yani ev hanımları da bankaların kredi kartı için istediği koşullara sahipse kredi kartı alabileceğini söylememiz doğru olur.

Kredi Notu Önemli Etkenlerden Biri

Tahmin edebileceğiniz üzere, bankalardan kredi kartı alabilmeniz için daha önce bankalarda çalışmış olmanız ve sicilinizde herhangi bir olumsuzluk olmaması en önemli etkenlerden birisi. Eğer ev hanımı iseniz ve kredi notunuz yüksek veya yeterli ise kredi kartı almanıza herhangi bir engel yoktur. Örnek vermek gerekirse, o an sigortalı bir işte çalışmıyorsanız bile sadece kredi notunuzun yüksek olması sebebiyle bankanın kredi kartınıza onay verebilmesi için etkili olacaktır. Ancak kredi notu bakımından riskli grupta yer alan ev hanımlarımızın ise kredi kartı almalarında bir takım engeller ortaya çıkabilir.

Ev Hanımlarına Kredi Kartı Veren Bankalar

Hemen hemen tüm bankaların ev hanımlarına kredi kartı sağladığını belirtebiliriz. Fakat yazımızın başında da bahsettiğimiz gibi, gelen yasal düzenleme ile tek sorun kredi kartlarının limitleri ve aylık ödemelerdeki risk durumu olabiliyor. Ancak bu durumda engel teşkil edecek kadar büyük bir sorun değil. Kredi kartı almak isteyen ev hanımlarımız en garanti olarak şu bankalara başvuruda bulunabilir: Ziraat Bankası, QNB Finansbank, Akbank, TEB, Aktifbank, Adabank, Türkiye İş Bankası ve Yapı ve Kredi Bankası.

Ev Hanımlarına Verilen Kredi Kartının Limiti Ne Kadar Olur?

Bu durum yukarıda bahsettiğimiz kriterlere göre büyük değişiklikler gösterebilir. Ancak ortalama kredi değerlerine sahip olan bir ev hanımı 1.500 TL gibi bir kredi kartı limiti alabilir. Dediğimiz gibi, bu durum kredi notunuza göre değişebilir. 1.500 TL ile başlayan kart limitiniz, ödemelerinizin de düzenli olması durumunda otomatik olarak banka tarafından yükseltilebilir. Kartlarınızda ödemelerinizi geciktirmemeniz limit yükselişinde büyük rol oynar.

Devamı

Kredi Kartları

Kredi Kartını Nakite Çevirme Yöntemleri

Bazı dönemler nakit ihtiyaçlarını karşılamak için insanlar kredi kartından faydalanırlar. Alışverişlerde taksit ve puanlardan faydalanmak için kredi kartı ile gönül rahatlığıyla alışveriş yapılırken nakit ihtiyaçlarında bankaların yüksek komisyon alması nedeniyle başka yöntemlere yönelmekteler. Bundan dolayı Kredi kartını nakite çevirme yöntemleri ilgili kredi kart sahipleri bir arayış içerisinde olmaktadırlar. Öncelikle Kredi kartını nakite çevirmek için 2018 yılında neler yapılabiceğini haberimizde aktaracağız fakat hemen şunu da belirtelim burada anlatılan yöntemler bir tavsiye değildir, olumlu ya da olumsuz tüm sonuçları sizi baglar.

Alışveriş Siteleri İle Kredi Kartını Nakite Çevirme

Bu yöntemi yapmanız için az da olsa  İnternet bilginiz olması lazım, yani e-ticaret sitelerine, alışveriş sitelerine üye olabilme, üye olduktan sonra ürün satın alabilmeyi bilmeniz gerekiyor. Bilmiyorsanız da kolaydır aslında sadece yolları takip etmeniz gerekiyor. en düşük komisyonlu e-ticaret sitelerini bulmanız gerekiyor. Bizim araştırmalarımıza göre en düşük komisyonlu e-ticaret sitesi sanalpazar, Sanalpazar müşterilerinden her bir ürün satıldığından %5 oranında komisyon almaktadır.

Öncelikle 2 kişilik bir hesap açın veya arkadaşınızın hesabı varsa onunla hayali bir ürün listeleyin, sizin nakit ihtiyacınız ne kadarsa %5 arttırarak o fiyat aralığında bir ürün listeleyin, en çok tercih edilen ürün genellikle akıllı telefon ürünleri olmaktadır. Bir akıllı telefon listeleyin, gerçek kimlik bilgileri ile tabi, hesap bilgilerini giriniz. Ürünü listeleyin ve diğer hesaptan siz kredi kartınızla işlemini yapınız. Ürünü satın alın ve kredi kartı ile ödeyiniz. Ürünü satın aldıktan 1-2 saat sonra içinde ürünü elden satın aldığınızı belirterek onayı veriniz. En geç 2 iş günü içerisinde para hesabınıza aktarılmış olur. Bu işlemlerinizi yaparken şüphe uyandırmamak için iki farklı ip bilgisayar veya bir ip değiştirici program kullanarak hesaplar arası giriş yapmanız gerekmektedir.

Kuyumcularda Kredi Kartını Nakite Çevirme

Aslında en bilinen ve en kolay işlemdir kredi kartını nakite çevirme yöntemlerindedir. Türkiye’de bir çok kuyumcu bu işle müştegal olduğunu bilmenizde fayda var. Çarşıda gezerken kuyumcu tabelası olup ta altın olmayan bir çok kuyumcu görmüşsünüzdür. “bu adamlar hem kuyumcu hem altın satmıyorlar ne iştir?” diye bir soru sormuşsunuzdur kesin… İşte genellikle bu kuyumcular kredi kartı işi yapmaktadır. Kredi kartına takla attırma, Kredi kartı borç taksitlendirme ve kredi kartını nakite çevirme işlerine yapmaktalar. Ancak bu iş yasal olmadığı için çeşitli bir ticari adlar altında bu işleri yapmaktalar. Bulunduğunu her şehirde sokaktaki vatandaşa veya kuyumculara sorarak kolayca bulabilirsiniz. Kuyumcuyu bulduktan sonra kredi kartınızda ki parayı nakite çevirmek istediğinizi açıkça belirtin, İster taksitli ister peşin olarak çekim yapabilirsiniz. Ve diğer işlemlere göre çok uygun bir komisyon oranı ile yapmaktalar, Eğer kredi kartınızdan çekeceğiniz miktar yüksekse komisyon oranını %2,5’e kadar indirebilirsiniz. normal şartlarda bütün kuyumcularda %3 oranındadır.

Kuyumcularda kredi kartını nakite çevirme sadece bu şekilde değildir. Kuyumcudan kredi kartıyla 5 aylık taksitli altın alarak sonra o altını başka bir kuyumcuda bozdurarakta bu işlemi yapabilirsiniz. Ancak bu konuda kesin bir rakam vermek doğru olmaz, Siz altın alırken en çok bilinen altın çeşitlerini seçiniz, örneğin cumhuriyet altını alınız.

Başkaların Alışverişleri ile Kredi kartını Nakite Çevirme

Eş ve dostunuzun bir alışveriş yapacağı zaman özellikle nakit alışverişlerde kredi kartınızla yapmalarını isteyebilirsiniz. Bir tanıdığınız veya akrabanızın nakit alışverişi yerine kredi kartını kendisine vererek taksitli alışveriş yapmasını isteyebilirsiniz. Bunu söylerken çekinmeyin sonuçta arkadaşınız veya akrabanız sizin kazanmanızı istemez mi? Bu şekilde hızlı bir şekilde kredi kartınızı hiç bir komisyon vermeden nakite çevirebilirsiniz.

Faturaları Ödeyerek Kredi Kartını Nakite Çevirme

Bu yöntemde bir üstteki yönteme benzemektedir. Burada aylık olarak ödenen faturaların siz nakit alarak ancak fatura ödemelerini kredi kartınızla yaparak kredi kartını nakite çevirebilirsiniz. Çalıştığınız yerde ki kişilerin, faturalarını, eş dost faturalarınızı komisyon hiç bir kesinti olmadan kredi kartınızdan yapabilirsiniz.

Bu yöntemler kredi kartını nakite çevirme yöntemleridir ve örnegin ilk yöntem de yazdığımız gibi sonuçları olumlu olmayabilir, yasal yaptırımlar ile karşılaşabilirsiniz. Bu yöntemleri uygulamadan önce mutlaka kredi kartınızı aldığınız banka ile görüşün, Nakite ihtiyacınız olduğunu  iletin belki Kredi Kartınıza tanımlana bir nakit kredisi olabilir veya kredi konusunda bankanız size alternatifler sunabilir.

Devamı

Kredi Kartları

Kredi Kartı Taksitlendirme Nasıl Olur?

Günümüzde kaçınılmaz olarak neredeyse herkes kredi kartı kullanmaktadır. Bu insana hem yanında nakit taşımama imkanı sunar hem de harcadığını daha sonra ödeme imkanı sağladığından, ihtiyaç anında insanı zor durumda kalmaktan kurtarır. Ayrıca taksit seçeneği sağlayarak ödemelerin miktarını azaltıp böleceğinden sizinde bütçenizi rahatlatır ve bir bakıma alım gücünüzü arttırır. Bütün bankalar farklı taksit seçenekleri sunmaktadır. Peki; Kredi Kartı Taksitlendirme Nasıl Olur?

Kredi Kartı Taksitlendirme Neden Gereklidir?

Hepimizin kullandığı ve büyük kolaylıklar sağlayan kredi kartlarının borçlarını öderken kimi zaman hepimiz oldukça zorlanıyoruz. Ve bu borçları yüklü bir miktar olarak ödemektense yahut da ödemeyi geciktirerek faiz ödemektense kredi kartı taksitlendirme gibi bir imkan sunulmuştur.

Neden Kredi Kartı Taksitlendirme Yapmalı?

İnsanlar genelde kendilerine fazla gelen aylık ödemeler için asgari ödeme yapmaktadır. Bu şekilde yaptığında da %5 faiz ödemek zorunda kalmaktadır. Bu da sayısal rakamlarla gösterilmek istenirse 1000 TL aylık borcu olan kişi asgari ödeme yaptığında bir yılda ödenen fark 600 TL gibi bir rakam olacaktır. Buda 1000 TL ödeme yapmaya zorlanan bir bütçe için oldukça sıkıntı verici bir rakamdır. Ki bu rakam en iyi varsayılan durumdur. Eğer hem bu durumdayken hem de kredi kartından harcama yapmaya devam ederseniz bu borç hiç bitmeyecek ve sizde oldukça zorlanacaksınızdır. Şuan hizmet veren kredi kartı taksitlendirme seçenekleri ve verdiği hizmetlerde bankalarla anlaşmalı ve yasaldır. Çok ufak bir komisyon ücreti ödeyerek yüksek faiz ödemelerinden kurtulabilirsiniz. Bu rakamda senede 120 TL civarında olup ödeyeceğiniz faiz farkından oldukça az bir rakamdır.

Kredi Kartı Taksitlendirme nasıl yapılır?

Eğer kredi kartı ödemeleriniz sizin için fazla bir miktardaysa yapabileceğiniz en hesaplı yol bir kredi kartı taksitlendirme şirketi ile anlaşmaktır. İşlem oldukça basit ve kısadır. Ayrıca aklınızı karıştırıp işinizi zorlaştıracak formaliteleri yoktur ve yasal bir işlem olması yönüyle de gönül rahatlığı ile yapabileceksiniz. Kredi kartı taksitlendirme yaparken, öncelikle kartınızın kullanılabilir limitini öğrenirseniz, taksitlerinizi ve toplam ödemenizi de görürsünüz. Kurumsal güven ve ödemelerdeki düşük oran neden kredi kartı taksitlendirme yapmalıyım sorusunun cevabıdır.

Devamı

Öne Çıkanlar