Ana Sayfa Evde Bakım Maaşı Nisan 2018 evde bakım maaşı yatan illerin listesi

Nisan 2018 evde bakım maaşı yatan illerin listesi

1643
9

Nisan 2018 evde bakım maaşı yatan illerin listesi bu ay da her ay olduğu gibi bankaweb.com haberlerinden takip edebileceksiniz. Evde bakım maaşı yatan iller kategorisinde yayınlanan ve yayınlanacak haberlerimiz siz okurlarımıza bu ay da doğru ve güncel bilgiler ile Bakım paralarının ilinizde ne zaman yattığını duyurmaya devam edeceğiz.

Değerli bankaweb.com evde bakım maaşı alan okurlarımız Nisan 2018 evde bakım maaşları evde bakım maaşı alanların hesaplarına yatmaya başladıkça sitemizde yer alacak haberlerimizde evde bakım maaşlarının yattığı illeri haberleştirerek, 2018 Nisan ayı için bu haberimizi güncelleyerek güncel evde bakım maaşı yatan illerin isimlerini siz evde bakım parası alan okurlarımıza duyuracağız. Bildiğiniz gibi bazı iller de bazı aylarda gecikmeler yaşansa da evde bakım maaşları genellikle ayın ikinci haftası itibari ile yatmaya başlamakta. Bu ay içerisinde yatacak olan evde bakım maaşlarının da ayın ikinci haftası başlayacağını tahmin etmekteyiz. Elbetteki bunun geçmiş aylarda yatma düzenine göre bir tahmin olduğunu anımsatmak isteriz. Değerli okurlarımız bakım maaşı alıyorsanız ve ilinizde bakım maaşlarının bakım parası alanların hesaplarına yatıp yatmadığını merak ediyorsanız sitemizi ve haberimizi takip ederek. Nisan 2018 evde bakım maaşları yatan illeri öğrenebilirsiniz. Bakım maaşları normal seyrinde yatmaya başlarsa ayın ikinci haftası başlayacağını haberimiz içerisinde değinmiştik, bildiğiniz üzere Geçen ay illerin bakım maaşları yatma seyrinde bir kaç il hariç 1-2 günlük gecikmeler dışında bir gecikme olmadı, umuyoruz ki bu ay maaşlarında herhangi bir gecikme olmadan alabilirsiniz.

2018 Nisan ayı evde bakım paralara hesaplara yatmaya başladığında yatan illerin isimleri hemen aşağıda yer alan başlığın alt kısmında liste halinde yer alacak.

Bize destek olmak isterseniz haberimizi facebook ve Twitter gibi sosyal ağlarda paylaşabilir ve haberimize yorumlar yazabilirsiniz…

NİSAN 2018 EVDE BAKIM MAAŞI YATAN İLLER LİSTESİ

1- Tokat 2- Aksaray 3- Kırklareli
4- Sakarya 5- Antalya 6- Karabük
7- Ordu 8- Amasya 9- Samsun
10- Adana 11- Kars 12- Kırıkkale
13- Hatay 14- Malatya 15- Adıyaman
16- Kırşehir 17- Kahramanmaraş 18- Çanakkale
19- Afyonkarahisar 20- Mersin 21- Denizli

Değerli bankaweb.com okurları 2018 Nisan ayı Bakım maaşı yatan illerin listesi sayfanın aşağısına doğru devam ediyor. Diğer yatan illeri görmek için sayfa da aşağı doğru ilerleyerek haberimizi okumaya devam edebilirsinmiz.


22- İzmir 23- Van 24- Sivas
25- Manisa 26- Ankara 27- Uşak
28- Erzurum 29- Giresun 30- Kocaeli
31- Konya 32- Mugla 33- Gaziantep
34- Rize 35- İstanbul 36- Bolu
37- Bilecik 38- Eskişehir 39- Aydın
40- Tekirdağ 41- Isparta 42- Edirne
43- Diyarbakır 44- Osmaniye 45- Balıkesir

Değerli bankaweb.com okurları 2018 Nisan ayı Bakım maaşı yatan illerin listesi sayfanın aşağısına doğru devam ediyor. Diğer yatan illeri görmek için sayfa da aşağı doğru ilerleyerek haberimizi okumaya devam edebilirsinmiz.

46- Bursa 47- Bayburt 48- Kayseri
49- 50- 51-
52- 53- 54-
55- 56- 57-
58- 59- 60-
61- 62- 63-
64- 65- 66-

Değerli okurumuz Evde bakım maaşı alıyorsanız ve haberimiz içerisinde yer alan bakım maaşı yatan illerin olduğu listede kendi ilinizin ismini göremiyorsanız ilinizde evde bakım parası yatmışsa yorumlarda belirterek, evde bakım paralarının İlinizde yattığını duyurabilirsiniz.

2018 Nisan ayı bakım maaşı ne zaman yatar?

Değerli okurlarımız bu soru ay başı ve ay içerisinde evde bakım parası alanlarca sitemize sorulan soruların başında geliyor, biz geçmiş aylarda yatma düzeni doğrultusunda bu ay da maaşların ikinci hafta itibari ile yatacağını tahmin etmekteyiz. Olağanüstü durumların olmadığı koşullarda maaşlarınız hesaplarınıza hemen hemen geçmiş aylarda yattığı tarihlerde yatmaktadır. Geçmiş aylarda hangi günler ilinizde maaşlarınız yatmışsa 1-2 gün önce veya 1-2 gün sonra yatabilir, bu tarihi banka hesabınızdan kontrol ederek yatacak günü sizde tahmin edebilirsiniz.

Haberimizin güncellemesi ve evde bakım parası yatan illerin listesi ile ilgili, ilinizde ne zaman maaşınızın yatacağı ile ilgili sorularınız için aşağıda yer alan bilgilendirmemizi dikkate almanızı rica ediyoruz.

 1. Güncellemeler yeni yatan il bilgisi geldikçe yapılmaktadır. Her hangi bir yeni yatan il bilgisi ulaşmadığı zaman güncellemeler sadece günlük olarak yapılmakta…
 2. “neden yatmadı” bu sorunun yanıtını alabileceğiniz tek yer ilinizdeki sosyal hizmetlerdir. Neden yatmadığı sorusuna sosyal hizmetler dışında hiç bir yerden yanıt alamazsınız…
 3. Evde bakım maaşlarının tüm illerde aynı anda yatmadığını ve hatta aynı il de ilçeler arasında saat ve bazen gün farklılıklarını olduğunu anımsatmak istiyoruz.

SIKÇA SORULAN SORULAR

Evde Bakım Parası Almak İçin Şartlar Nelerdir?

 • Ağır engelli olduğu belirtilen sağlık kurulu raporu
 • Bakıma muhtaçlık kriterlerinin olması
 • Gelir kriterlerine uygun olması

Evde Bakım Parası Nasıl Alınır?

Evde bakım parası almak isteyen vatandaşlar yukarıda saymış olduğumuz 3 ana kriteri tespit ettirerek belgelemesi gerekmektedir. Daha sonra aşağıda bulunan evde bakım maaşı başvurusu yapmak için gerekli belgeler ile beraber Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nın il müdürlüklerine müracaat etmeleri gerekmektedir.

Evde Bakım Parası Kimlere Verilmektedir?

Evde bakım parası / maaşı üveyler de dahil olmak üzere bakıma muhtaç engellinin; eşi, çocukları ile çocuklarının eşleri, ana ve babası ile bunların ana ve babası, torunları ile torunlarının eşleri, kardeşleri ile kardeşlerinin eşleri, kardeşlerinin çocukları ile kardeş çocuklarının eşleri, eşinin ana ve babası, eşinin kardeşleri, eşinin kardeşlerinin eşleri ile çocukları, amcaları ve amcalarının eşleri, amca çocukları ile bunların eşleri, halaları ile halalarının eşleri, hala çocukları ile bunların eşleri, dayıları ve dayılarının eşleri, dayı çocukları ile bunların eşleri, teyzeleri ve teyzelerinin eşleri, teyze çocukları ile bunların eşlerinin engellinin bakımını sağlaması durumunda verilmektedir.

2016 – 2017 Evde Bakım Maaşı Miktarları

 • 2016 yılı ilk altı ayı için: 888.69 tl
 • 2016 yılı ikinci altı ayı için: 924.73 tl
 • 2017 yılı için ilk altı ay için: 952.47 tl
 • 2017 yılı ikinci altı ayı için: 990.57 tl oldu.

BANKAWEB.COM

9 YORUMLAR

 1. Yeni ay yeni umutlar, inşallah bu ay ve bundan sonraki aylar da dahil olmak üzere hiç bir il geç kalmaz. Nisan ayı evde bakım paraları inşallah gününde yatar. Site yönetimini de bizleri bilgilendirdikleri için teşekkürler.

 2. Biz bu ay ilk kez alacağız da Nisan 2018 evde bakım parası miktarı 1085,50 TL mi bilgisi olan yazabilir. Ayrıca bilen varsa Nisan 2018 Evde Bakım Maaşı Ne Zaman Yatar yazar mısınız buraya

  • Nisan yatacak olan para miktarı doğrudur. 2018 yılı ilk altı ay için yani Nisan 2018 evde bakım parası miktarı 1085,50 TL olarak ödenecek. Hangi il’den olduğunuzu bilmiyorum ama bakım maaşları genellikle ayın ikinci haftası itibariyle yatmakta. Burayı veya evdebakimparasi.net sitemizi takip ederek tüm iller de yatma günlerini öğrenebilirsiniz.

 3. E devletten baktım da maaşı ilgili bakım maaşı kaydı bulunamamaktadır yazıyor acaba bizim maaş mi kesildi

  • e-devlet üzerinden bu uygulama 1-2 aydır var henüz tam işlevsel değil galiba, rapor süresi bitmesi, adres değişikliği, denetleme sonucu olumsuzluk gibi bir durum yoksa hemen kesildi diye şüpheye düşmeyin bence, ilinizde geçmiş ayların yatma tarihini bekleyin.

 4. Tokat yine şaşırtmadı, her ay düzenli olarak hemen hemen aynı gün yatıyor, bravo tokat a..

Comments are closed.