Connect with us

Güncel

Sigortasız Kredi Nasıl Alınır

İhtiyaç kredisi, konut kredisi yada taşıt kredisi kullanmak istediğinizde bankalar sizden başvuru sırasında gelir durumunuzu, çalışma durumunuz belgeleyebilecek bir takım evraklar isterler. Bankaların kredi başvurusu için talep ettikleri evraklar içerisinde yer alan SGK hizmet dökümü en önemli evraklardandır.

Kredi alabilmek için Sigortalı olmanız gerektiğini söyleyen bankalar karşısında tüketiciler olarak sigortasız nasıl kredi çekilir ? Sigortasız Kredi Nasıl Alınır? Çalışmayan kişilere kredi veren bankalar var mı? sorularına  haberimiz içerisinde açıklayacağız…

Kredi çekmek isteyenlerden banka neden sigortalı yani SSK’lı bir işte çalışma ister öncelikle bunu açıklayalım. Bankalar da bu anlamda kendilerini güvence altına almak istemektedirler. Banka, verdiği kredinin geri ödeme noktasında kendisine döneceğini bilirse kredi onayı verir. SSK da bu anlamda banka için bir kriterdir. Kredi verdiği müşterinin kaç yıl nerede ve hangi maaşla çalıştığını ancak SGK sisteminden takip edebilir. Önce ki dönemlerde serbest çalışan kişiler bir işyerinden aldıkları “burada çalışıyor” maaş yazısı ile kredi çekebiliyorlardı sonrasında SSK kaydı aranmıştı şimdi ise ne kadar süre aynı iş yerinde çalıştığı da önemli hal almıştır. Genelde bankalar 5 aydan az çalışma süresi olan SSK’lı kişilere de kredi vermezler. SSK süresi 6 ay ve daha fazla ise bankaların bu kriterini geçmiş sayılırsınız.

Sigortasız Kredi Nasıl Alınır

Sigortasız kredi kullanabilmeniz için ipotek karşılığı bir mülkünüz olmalı. Üzerinize kayıtlı arsa,ev,araba varsa ve banka limitleriniz de buna elverişli ise kredi kullanabilirsiniz. Burada önemli olan yine kredi notu risk raporudur aslında yani arabanız var ama borcunuz çok ise banka yine kredi vermeye yanaşmayabilir.

SSK olmadan kredi çekilmez diye kesin bir kural yoktur. Örneğin emekli olmuşsanız ve emekli maaşı alıyorsanız, her bankadan özellikle emekli maaşınızın yattığı bankadan kredi kullanabilirsiniz. Üstelik emeklilere faizsiz kredi veren bankalar da mevcut ve bu kısım müşteriye bankaların daha avantajlı koşullar sundukları da bir gerçektir.

Kira da bir eviniz yada iş yeriniz varsa sigortasız kredi kullanmanız da olanak dahilindedir. Bunun için ilgili bankanın kredi departmanına kira kontratı ve tapunuz ile birlikte gitmeniz yeterli.

Çalışmayana Kredi Veren Bankalar

Sigortasız nasıl kredi alınır. Özellikle eğer bir yerde çalışmış ve paranızın yattığı banka varsa o bankanın internet şubesini ziyaret edin. Maaşı o bankadan aldığınız dönemde adınıza çıkmış bir kredi vardır, internet bankacılığı ile bu krediyi anında hesabınıza belgesiz, şartsız aktarabilirsiniz. Eğer adınıza kredi tanımlanmamış ise, hesabınızda biraz hareketlendirme olmalı. Biraz para giriş çıkışı, fatura ödemesi, vergi ödemesi gibi birkaç işlem bankanın size güvenini sağlayacaktır. Sonrasında mutlaka düşük limitli de olsa bir kredi tanımlanır ve anında hesabınıza geçer. Bu şekilde yaparak da erken sonuç elde etmek istiyor iseniz, sigortasız kredi başvurusu için kredi adımından kredi başvurusu yapmanız yeterli. Cevap olumlu da olumsuz da gelebilir ama şansınızı denemiş olursunuz.
Çalışmıyor fakat kredi notunuz da oldukça yüksek ise, freelance çalışana kredi verecek bankalar da mevcut. Kredi notuna göre kredi veren bu bankalar arasında İNG Bank, Fibabanka, Akbank gibi bankalar mevcut. Bu bankaların özellikle internet şubelerinden kredi notunuz yüksek ise şansınızı deneyebilirsiniz.Öncelikle kredi notu sorgulama işlemi yapmanızı ve risk raporunuzu görmenizi tavsiye ederiz.

Advertisement
Yorum eklemek için tıklayın

Güncel

TC Kimlik ile Bankadan Para Çekilir mi?

Son yıllarda teknolojinin gelişmesi ve bankacılık sektörünün teknolojinin en son nimetlerini müşterilerine sunmaları nedeniyle bir çok bankacılık hizmetini çeşitli kanallar üzerinden gerçekleştirmekteyiz. TC kimlik ile para çekme nasıl olur? TC kimlik numaramızı göstererek para çekebilir miyiz detaylar haberimizde.

TC Kimlik ile para çekme


TC kimlik numaramız yani dolayısıyla TC kimliğimiz yanımızda olduğunda banka kartımız yanımızda olmasa bile bankadan para çekebiliriz. Örneğin en yakındaki banka şubenize giderek, kimlik bilgileriniz ile hesabınızdan dilediğiniz tutarı çekebilirsiniz. Ancak kimlik kartı görmek isteyeceklerdir. Kimlik kartınız yanınızda olmadan para çekmeniz mümkün olmayabilir.

TC Kimlik no ile ATM’den Para Çekme

AATM’lerden de bu işlemi yapabilirsiniz. Bildiğiniz üzere ATM karşısına geldiğinizde, ATM’lerin belirli menüleri bulunuyor. Türkçe kartsız işlemler menüsünden TC Kimlik bilgileriniz ile para transferi yapabilir ve hesabınıza gelen parayı çekebilirsiniz. Bankanız bu işlemleri yapabilmeniz ve para çekebilmeniz için sizden ek bilgiler isteyebilir. Örneğin, parayı çekerken size bir SMS gönderip bu işlemi doğrulamanız istenebilir, bu nedenle cep telefonunuzun da yanınızda olması gerekebilir.

Telefon ile gönderilen parayı kartsız çekme


Değerli ziyaretçilerimiz bildiğiniz üzere cep telefonumuz üzerinden de para transfer işlemleri gerçekleştirebiliyoruz. Bu işlemlerin genel adı da CepBank ve Cebe Havale olarak geçiyor. Cebimize gelen parayı da kartsız olarak TC Kimlik numaramız ve gelen SMS şifresi ile çok kolay bir şekilde çekebiliriz.

TC Kimlik ile ATM’den para çekebilmek için herhangi bir banka hesabına ihtiyacınız yoktur. Banka hesabı olan farklı bir kişi sizin cep telefonu numaranıza para ve şifre gönderebilir. Siz bu şifreyi kullanarak ATM’den para çekebilirsiniz. Ayrıca bankada hesabınız var ve kartınızı kaybettiyseniz de ATM’lerin kartsız işlemler menülerini kullanarak kolaylıkla hesabınıza erişebilir ve para çekebilirsiniz.

Devamı

Güncel

2019 Türkcell Kontörlü Hat Fiyatları

2019 Türkcell kontörlü hat fiyatları ne kadar oldu ? Faturasız ön ödemeli ya da halk arasında yaygın bilinen adıyla kontörlü hat fiyatları 2019 yılı için kaç lira oldu, Türkcell yeni sim kart kontörlü hat fiyatları kaç TL tüm detaylarıyla haberimizde.

Türkcell 2019 yılında geçerli olan yeni sim kart alımların da faturasız ya da diğer bir adıyla kontörlü hat fiyatları dönem dönem yeni alınan hattın içerisinde yüklü gelen krediye göre değişmekte. Hemen belirtelim haberimiz içerisinde yer alan fiyatlar bayiilere göre değişiklik gösterebilir ayrıca dönem dönem kota doldurmak isteyen bayiler çok daha düşük fiyatlara kontörlü hat satışı yapmaktalar. Fiyatlardan gördüğünüz üzere kontörlü hat fiyatları içlerinde bir miktar kredi ile gelmelerine rağmen yüksek. Özellikle gençler ve öğrenciler tarafından kontörlü hatların tercih edildiği gerçeğini dikkate alarak GSM operatorlerinin kontörlü hat fiyatları konusunda daha insaflı olmaları gerektiğini düşünmekteyim. En azından Gençler ve öğrenciler için ilgili yaş dilimlerine yönelik sms ve internet kampanyaları yaptıkları gibi kontörlü hat fiyatlarını da düşük tutabilirler.

2019 yılı Türkcell yeni kontörlü hat fiyatları şu şekilde.
Turkcell 5 TL Hediyeli : 41 TL
Turkcell 20 TL Hediyeli : 51 TL

Yukarıda da belirttiğimiz gibi bu fiyatlar kesinlik taşımıyor çünkü yeni hat alımında hatla birlikte gelen kredi oranı fiyatı yükseltebiliyor ya da azaltabiliyor ayrıca bayilerin ay sonu kota doldurma durumları varsa çok daha uygun fiyatlara kontörlü hat satışı yaptıkları oluyor.

Devamı

Güncel

Bankalarda Altın Hesabı Nasıl Açılır?

Uzun vadeli yatırım araçlarından birisi olan Altın sadece günümüzde değil insanlık tarihinin tamamında en önemli,güvenilir ve kazançlı yatırım aracı olmuştur. Altın yatırımı yapacak olan altınları evde biriktirmek yerine bankalarda altın hesabına da yatırabilirler. Peki, Bankalarda altın hesabı nasıl açılır tüm detaylarıyla haberimizde.

Değerli bankaweb.com okurları Altın sadece günümüzün değil tüm dönemlerin en çok kazandıran yatırım araçlarından bir tanesidir. Bu güvenli yatırım aracı sadece yastık altında değil, bankalarda altın hesabı açılarak da kullanılabilir. Bankalar da altın yatırımı için hesap açtıranlar bankaların çeşitli altın hesabı avantajlarından da faydalanılabilir. Bankada bulunan altınlar, düşüşlerden veya yükselişlerden etkilenebilir. Aynı evlerde saklanan altınlar gibi değerlendirilmelidir. Nasıl evde bulunan altının günden güne fiyatı değişiyorsa, bankada bulunan altının da fiyatında değişiklikler meydana gelecektir.

Altın Hesabı Nedir?

Altın fiyatlarındaki düşüş ve yükselişlere bağlı bulunan bir mevduat hesabıdır. Genellikle vadesiz olarak açılabilen altın hesabı, bazı bankalarda vadeli olarak da açılabilmektedir. Vadeli altın hesabından aylık belirli miktarda faiz elde edilir fakat vadesiz altın hesabından her hangi bir gelir elde edilmez. Dikkat edilmesi ve anlaşılması gereken en önemli nokta, altın fiyatlarındaki değişikliklerden olumlu veya olumsuz etkilenmesidir. Bankada bulunan altınlar altın fiyatlarının yükselmesiyle birlikte yükselebilir, altın fiyatlarının düşmesiyle birlikte düşebilir.

Altın Hesabı Nasıl Açılır?

Altın hesabı açmak oldukça kolaydır. Altın hesabı açmak için öncelikle bankaların şubelerine gidilebilir. Mobil bankacılık veya internet bankacılığı kullanılıyorsa, bu hizmetler yardımı ile tek tuşla altın hesabı açmak mümkündür. Ayrıca bazı bankaların ATM’leri de kullanılarak altın hesabı açılabilir.

Daha önce hiçbir bankada hesap açılmamışsa, öncelikle bankalara nüfus cüzdanı ile gidilip hesap açtırılmalıdır. Başvuru için başka bir belgeye ihtiyaç yoktur.

Altın Hesabının Avantajları Nedir?

Bankalarda bulunan altın hesapları sayesinde 7/24 altın işlemleri yapılabilir. Gerek satın alma işlemleri, gerek bozdurma işlemleri kolaylıkça yapılabilir. Eğer vadeli bir altın hesabı açılmışsa, bu altın hesabından gelir elde etmek mümkündür. Günümüzün en önemli sorunlarından biri olan hırsızlığa karşı alınabilecek en mantıklı önlemlerden birisidir. Bankada bulunan altınlar, kaybolma ve çalınma risklerinden tamamen arındırılır.

Evde oluşabilecek deprem, yangın vb. afetlerden etkilenmez ve altın korunma altına alınmış olur. Ayrıca eski ve yeni tarihli altın olaylarına doğal olarak girilmez. Bankalarda her zaman gr hesabı yapılır. Bunların dışında işçilik masrafları, altın satan kişilerin koyduğu kâr miktarlarından etkilenilmez.

Devamı

Öne Çıkanlar